dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražské krimi

Řídil taxi i přes zákaz činnosti. Hájil se odvoláním

Hlídka městských strážníků ze Skupiny Taxi prováděla v pátek kontrolní činnost v centru metropole zaměřenou především na provozování taxislužby. Těsně před půlnocí si všimla v Žitné ulici auta, které bylo řádně označeno, jako vozidlo taxi – na střeše mělo rozsvícenou střešní svítilnu a na dveřích označení TAXI, včetně uvedení obchodního jména.

Hlídka se rozhodla vozidlo zkontrolovat a zastavila je před galerií Mánes. Třiatřicetiletý řidič na výzvu předložil všechny potřebné doklady. Strážníci měli u sebe kopii pravomocného rozhodnutí, které mu zakazuje přepravu osob.

Když ho na tuto skutečnost upozornili, řidič se začal hájit tím, že o zákazu ví, ale činnost normálně vykonává dál, protože jeho právní zástupce podal proti rozhodnutí odvolání.

Hlídka muže pro podezření ze spáchání trestného činu zadržela a následně předala přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu opatření.     


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru