dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Řidička tramvaje pomohla dopadnout lupiče s pistolí
Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Řidička tramvaje pomohla dopadnout lupiče s pistolí

Pražská řidička tramvaje pomohla policii dopadnout nebezpečného lupiče. Minulý čtvrtek po půlnoci zavolala policii, když do tramvaje nastoupil ozbrojený muž. Policisté ho dopadli, když tramvaj zastavila v zastávce Nad Džbánem. Ukázalo se, že cestující byl pod vlivem drog a měl plynovou pistoli. Statečnou ženu ve středu ocenili ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš a náměstek krajského policejního ředitele Zdeněk Bezouška.

Žena řídící tramvaj číslo 20 po Evropské ulici z centra si minulý čtvrtek po půlnoci všimla podezřelého muže se zbraní. „Měl ji v ruce, když nastupoval. Když si všiml, že je v tramvaji cestující, tak ji schoval pod bundu," popsala hrdinka novinářům. Muž působil nervózně, proto hned zalarmovala policii, v kontaktu s dispečinkem byla celých asi deset minut, než policie dorazila.

„Když už jsem zůstala s cestujícím sama a viděla jsem, že pokukuje po mé kabině, klepali se mi ruce strachy," dodala. Policejního auta si nejprve nevšimla a popojela na další zastávku, kde po otevření dveří policisté pořádkového jednotky muže zadrželi. Když si všiml policistů, zbraň zahodil pod sedačky. „Muž uposlechl naší výzvy a vystoupil z tramvaje. Potom na zemi kladl pasivní odpor," popsal zásah proti jedenatřicetiletému muži jeden z policistů.

„Po zjištění totožnosti zadrženého se ukázalo, že ten je hledaný kolegy z teritoria Praha venkov – východ, neboť je podezřelý z trestného činu loupeže, který měl spáchat o den dříve v Čelákovicích," doplnil pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muž byl pod vlivem pervitinu a kokainu.

K podobnému hlášení vyjížděli pražští policisté před 19 lety do Nuslí. Muž v tramvaji číslo 11 tam vyhrožoval jinému smrtí. Tehdy ale pachatel začal po zasahujících policistech střílet a oba vážně zranil. Jeden z nich o měsíc později zraněním podlehl.


Další články
Nahoru