dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Řidiči v MHD dostávají v parném létě vodu, iontové nápoje i letní stejnokroje
Ilustrační foto: archiv

Řidiči v MHD dostávají v parném létě vodu, iontové nápoje i letní stejnokroje

Pražský dopravní podnik (DPP) poskytuje v horkých dnech svým řidičům vodu, iontové nápoje nebo letní stejnokroje. Kabiny řidičů tramvají i autobusů jsou ve většině případů klimatizované. ČTK to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Klimatizovány jsou kromě kabin některé tramvaje i v prostoru pro cestující. Tramvajové koleje vysoké teploty zatím nijak vážně nepoškodily.

„Při současných vysokých teplotách dbáme především na to, aby měli řidiči k dispozici dostatečné množství nápojů. Chlazená pitná voda je dostupná ve všech smyčkách, střídacích bodech a vozovnách," uvedla Řehková. Ve vozovnách a na některých střídacích místech mají zaměstnanci k dispozici takzvané sodobary, které vyrábějí chlazenou sodovku.

Řidiči také dostávají rozpustné ochranné iontové nápoje. Čtěte také: Pivo je nejlepší ionťák ze všech, tvrdí bývalý kulturista a dnes dietolog Vít Chaloupka.  „Řidiči mohou také využít letní uniformu, která zvyšuje pohodlí řidičů při jejich každodenních směnách," uvedla mluvčí.

Kabiny řidičů v některých typech tramvají jsou klimatizovány. Týká se to například vozů Škoda 15T ForCity, typu 14T přezdívaného Porsche nebo rekonstruovaných starších tramvají s nízkopodlažním středem vozu. Klimatizované obě kabiny mají i obousměrné vozy označené jako KT8N2.

Klimatizovány jsou rovněž kabiny řidičů většiny autobusů, které podnik vlastní. Z celkového počtu 1179 autobusů je klimatizace u řidiče v 974. Ochlazovány jsou rovněž prostory pro cestující. Klimatizována je část moderních tramvají 15T For City.

S kolejemi kvůli horku DPP zatím vážné problémy nemá. „K drobnému poškození vlivem horka došlo včera ve smyčce v Hostivaři. Jezdíme bez omezení a na žádném místě v síti nebylo zjištěno slabé místo," uvedla Řehková.

Vysoké teploty letos v červnu poškodily koleje v Zenklově ulici v Praze 8. „Závady, které se projevily v minulých měsících, jsou trvale nebo provizorně zajištěny. Zůstáváme ve střehu, správci jezdí v terénu," uvedla mluvčí.


Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

Včera v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Oprava vozovky ulice K Barrandovu ve směru z centra pokračuje

7. října 2018 v 19:12

V termínu od 9. října do 25. listopadu bude pokračovat oprava vozovky v ulici K Barrandovu ve směru z centra v úseku K Holyni po Pražský okruh. Technická správa komunikací hl. m. Prahy zde kompletně vymění povrch vozovky. Oprava povrchu vozovky směrem do centra proběhla o letních prázdninách...

Dopravní omezení v Bělocerkevské ulici

5. října 2018 v 09:52

V úterý 9. října začnou práce na chodníku a vozovce v Bělocerkevské ulici v Praze 10. Opravy se budou týkat oblasti kolem stejnojmenné zastávky autobusu a skončí v neděli 28. října.   

Na trase Balabenka – Nádraží Libeň – Starý Hloubětín nepojedou v noci tramvaje

5. října 2018 v 07:57

V pátek 12. října bude od 0:35 do 4:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Balabenka – Nádraží Libeň – Starý Hloubětín.

Špinavá bomba ve středu v Jeseniově

5. října 2018 v 07:25

Ve středu 10. října v dopoledních hodinách se uskuteční v budově Jeseniova 36 a jejím okolí taktické cvičení „Špinavá bomba“ složek integrovaného záchranného systému, pod vedením HZS hl. m. Prahy.

Další články
Nahoru