dnes
Úterý - skorojasno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Řidiči v MHD dostávají v parném létě vodu, iontové nápoje i letní stejnokroje
Ilustrační foto: archiv

Řidiči v MHD dostávají v parném létě vodu, iontové nápoje i letní stejnokroje

Pražský dopravní podnik (DPP) poskytuje v horkých dnech svým řidičům vodu, iontové nápoje nebo letní stejnokroje. Kabiny řidičů tramvají i autobusů jsou ve většině případů klimatizované. ČTK to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Klimatizovány jsou kromě kabin některé tramvaje i v prostoru pro cestující. Tramvajové koleje vysoké teploty zatím nijak vážně nepoškodily.

„Při současných vysokých teplotách dbáme především na to, aby měli řidiči k dispozici dostatečné množství nápojů. Chlazená pitná voda je dostupná ve všech smyčkách, střídacích bodech a vozovnách," uvedla Řehková. Ve vozovnách a na některých střídacích místech mají zaměstnanci k dispozici takzvané sodobary, které vyrábějí chlazenou sodovku.

Řidiči také dostávají rozpustné ochranné iontové nápoje. Čtěte také: Pivo je nejlepší ionťák ze všech, tvrdí bývalý kulturista a dnes dietolog Vít Chaloupka.  „Řidiči mohou také využít letní uniformu, která zvyšuje pohodlí řidičů při jejich každodenních směnách," uvedla mluvčí.

Kabiny řidičů v některých typech tramvají jsou klimatizovány. Týká se to například vozů Škoda 15T ForCity, typu 14T přezdívaného Porsche nebo rekonstruovaných starších tramvají s nízkopodlažním středem vozu. Klimatizované obě kabiny mají i obousměrné vozy označené jako KT8N2.

Klimatizovány jsou rovněž kabiny řidičů většiny autobusů, které podnik vlastní. Z celkového počtu 1179 autobusů je klimatizace u řidiče v 974. Ochlazovány jsou rovněž prostory pro cestující. Klimatizována je část moderních tramvají 15T For City.

S kolejemi kvůli horku DPP zatím vážné problémy nemá. „K drobnému poškození vlivem horka došlo včera ve smyčce v Hostivaři. Jezdíme bez omezení a na žádném místě v síti nebylo zjištěno slabé místo," uvedla Řehková.

Vysoké teploty letos v červnu poškodily koleje v Zenklově ulici v Praze 8. „Závady, které se projevily v minulých měsících, jsou trvale nebo provizorně zajištěny. Zůstáváme ve střehu, správci jezdí v terénu," uvedla mluvčí.


Praha 2: Parkování po dobu vánočních svátků

Včera v 09:35

Od 22. prosince do 2. ledna bude ve smíšených/fialových a návštěvnických/oranžových parkovacích úsecích omezena maximální cena za den stání v Praze 2 na 40 korun/den a návštěvník si může předplatit až na 5 dnů (změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích...

Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Další články
Nahoru