dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Řidiči mají nového pomocníka pro jízdu Prahou
Ilustrační foto: archiv

Řidiči mají nového pomocníka pro jízdu Prahou

Server Pražský patriot spustil na začátku ledna rubriku s názvem Aktuální doprava v Praze. Díky ní se řidiči například dozví, jaká je aktuální průjezdnost Prahou, zda si někde nemají dát pozor na omezení v souvislosti s dopravní nehodou, ale také dostanou informace o volné kapacitě na odstavných parkovištích P+R.

Darovanému koni na zuby hleďte

Rubriku Aktuální doprava v Praze, která využívá dat TSK Praha, jsme přinesli čtenářům serveru Pražský patriot jako novoroční dárek. Chceme ji postupně inovovat a rozšiřovat. Nemusíte se proto řídit známým pořekadlem „darovanému koni na zuby nehleď“, ale naopak oceníme, když nám napíšete na redakce@prazskypatriot.cz, jak by mohla být postupně nová dopravní rubrika Aktuální doprava v Praze vylepšována.

Správná volba trasy může řidičům ušetřit i desítky minut, které by jinak strávili popojížděním v kolonách. Doprava v Praze je však nevyzpytatelná. Zatímco jeden den je úsek dobře průjezdný, další den je ve stejný čas zacpaný.

Než vyrazíte na cestu, zjistěte si v rubrice Aktuální doprava v Praze Stupně dopravy v Praze. Každý stupeň je barevně odlišen. Od zelené a bez problémů průjezdné jedničky až po stojící červenou pětku. Údaje o stupních provozu ve stovkách pražských ulic jsou aktualizovány každých pět minut. Navíc je zde praktický vyhledávač, do kterého stačí napsat ulici, která vás zajímá. Pokud se v ní měří intenzita dopravy, zobrazí se.

Když si v nové rubrice kliknete na Dopravní nehody v Praze, zobrazí se vám všechny aktuální karamboly, včetně informací, do kdy budou jejich následky odstraňovány.

Především pro řidiče dojíždějící do Prahy, kteří chtějí zaparkovat na kraji města a dále pokračovat v cestě MHD, je praktický přehled záchytných parkovišť P+R. U každého z dvaceti parkovišť je napsán nejen údaj o celkové, ale hlavně i aktuální kapacitě. Údaj o počtu volných míst k zaparkování je napsán zeleně, pokud se na daném parkovišti již nedá zaparkovat, je zde červeně napsáno: obsazeno.

V Přehledu dopravních informací v Praze jsou vypsány veškeré plánované i nečekané uzavírky.


Další články
Nahoru