dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Řidiči k pohledání: jeden při noční honičce děsil chodce, další převážel 500 sazenic konopí
Zajištěné sazenice konopí. Foto: Policie ČR

Řidiči k pohledání: jeden při noční honičce děsil chodce, další převážel 500 sazenic konopí

Když si řidič na kruhovém objezdu na Litochlebském náměstí v jedenácté městské části všiml v noci ze čtvrtka na pátek projíždějící policejní hlídky, začal zmatkovat. Na pokyny ke kontrole vůbec nereagoval a začal prchat. Při zběsilé honičce ohrozil několik chodců a poškodil cizí auta.  

Nejdříve se řítil ulicí Květnového vítězství, kde odbočil k hasičské stanici a právě v těchto místech na přechodu málem porazil chodce. Ani to ho nezastavilo a zběsilá honička pokračovala ulicemi Benkova, Zimákova, Mokrá a Donovalská. „Nejen, že v těchto ulicích ohrozil ještě několik dalších chodců, ale naboural i do zaparkovaného auta,“  uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Policisté mu však stále byli v patách. Unikající řidič na křižovatce ulic Donovalská a Mokrá odbočil do úzké jednosměrky. Zde prudce zastavil. Kromě pětatřicetiletého řidiče vystoupila i spolujezdkyně, která hned prozradila, proč auto unikalo. Řidič měl před jízdou dvě piva, a když viděl policejní vůz, zpanikařil, sdělila.
 
„Orientační dechová zkouška potvrdila u řidiče téměř jednu promile alkoholu v dechu a navíc se policisté v dostupných evidencích dozvěděli, že muž má nejen vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2021, ale má také bohatou trestní minulost,“ sdělila Hana Jeřábková. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí řidiči v případě odsouzení až tři roky za mřížemi.

Čtrnáct krabic plných sazenic

zajistena-marihuana2-nahled

Foto: Policie ČR

Další „úlovek“ se jiným policistům z pohotovostní motorizované jednotky podařil jen o pár hodin později. V ulici Wilsonova si všimli vozidla, o kterém v evidenci zjistili, že je vedeno jako odcizené. Čtyřiačtyřicetiletý řidič při kontrole uvedl, že si vozidlo půjčil od svého známého.
 
V kufru auta navíc policisté našli čtrnáct krabic plných sazenic marihuany. Celkem zde bylo téměř pět set rostlinek.

„Muž proto putoval na policejní stanici a je podezřelý ze spáchání trestného činu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pět let odnětí svobody nebo peněžitý trest,“ dodala policejní mluvčí Hana Jeřábková.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru