dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Řidiči i cestující MHD budou muset počkat, ulicemi centra projedou tisíce cyklistů najednou
Lońský ročník cyklojízdy. Foto: Filip Jandourek / archiv Auto*Mat

Řidiči i cestující MHD budou muset počkat, ulicemi centra projedou tisíce cyklistů najednou

V sobotu 26. dubna projede v době od 15.30 do zhruba 17 hodin po některých hlavních komunikacích v Praze „Velká jarní cyklojízda“. Vzhledem k předpokládanému počtu zhruba 4000 cyklistů dojde postupně na trase jízdy k omezení automobilové dopravy na dobu zhruba 30 minut.

„Žádáme řidiče, aby se plánované trase cyklojízdy v uvedené době pokud možno vyhnuli,“ uvedl pražský magistrát. V době průjezdu cyklistů dojde na některých komunikacích na trase také ke krátkodobému omezení provozu městské hromadné dopravy.

Cyklojízda má start na nám. Jiřího z Poděbrad a cíl ve Stromovce a je naplánována po trase: Vinohradská, Třebízského, Slezská, nám. Míru, Anglická, Žitná, Štěpánská, Václavské nám., Opletalova, Hybernská, Wilsonova, Ke Štvanici, Těšnovský tunel, nábř. L. Svobody, Dvořákovo nábř., Na Rejdišti, nám. J. Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., nábř. E. Beneše, nábř. Kapitána Jaroše, Štefánikův most, Lannova, Řásnovka, Klášterská, Dvořákovo nábř., nábř. L. Svobody, Těšnovský tunel, Ke Štvanici, Wilsonova, Hlávkův most, Bubenská, Veletržní, Dukelských hrdinů. Cyklojízda bude zakončena ve Stromovce tradičním rituálem společného zvedání kol nad hlavu.

Pořadatelem akce je občanské sdružení Auto*Mat. „Pravidelná společná jízda Pražanů na kolech zase připomene, že zdaleka ne všude a vždy musíme všichni jet autem. Opak je pravdou,“ uvádí ve svém prohlášení.

Fenomén cyklojízd má své kořeny v USA, v San Franciscu, na počátku 90. let. Postupem času se šířil všemi směry a už přes deset let je součástí městského dění i v ČR. Městské cyklojízdy se dnes pravidelně konají v řadě měst po celém světě.

Díky aplikaci na serveru Pražský patriot Aktuální doprava v Praze se čtenáři kdykoli dozví, jaká je aktuální průjezdnost Prahou. 


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru