dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Řidiči autobusů MHD se cítí ohroženi a často používají tísňové tlačítko
Řidič, ten tvrdý chleba má. Ilustrační foto: archiv

Řidiči autobusů MHD se cítí ohroženi a často používají tísňové tlačítko

Ve středu v osm hodin večer přijala hlídka strážníků Hlídkového útvaru oznámení, že v zastávce autobusu Na Homoli v pražských Malešicích mělo dojít k napadení řidiče autobusu. Případy, kdy se řidiči MHD bojí o svou bezpečnost, bohužel nejsou v metropoli výjimkou.

Strážníci po příjezdu na místo řidiči, který ležel na zemi a měl krvácivé zranění v obličeji, ihned poskytli první pomoc. Záchrannou službu na místo již přivolali svědci události. Ti také vypověděli, že řidič byl napaden skupinkou osob s tím, že se jednalo o muže s dítětem a dvě ženy.

„Hlídka dle dobré místní znalosti usoudila, že by se mohlo jednat o osoby z nedaleké ubytovně. Tam strážníci kontaktovali recepční. Ta jim sdělila, že osoby odpovídající popisu skutečně bydlí v prvním patře,“ uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.

Anketa

Stali jste se někdy svědky násilí v MHD?

82.4%
(82.4%)
17.6%
(17.6%)
Strážníci u muže a dvou žen odpovídajících popisu provedli kontrolu totožnosti a na místo přivolali Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Za první čtyři měsíce letošního roku takto strážníci Hlídkového útvaru, kteří mají na starosti bezpečnost v MHD, reagovali na 560 případů, kdy řidiči prostředků městské hromadné dopravy použili tísňové tlačítko, aby přivolali z důvodů bezpečnosti na místo strážníky.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru