Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Řidiče v Praze čekají omezení kvůli opravám, třeba Koněvovy či Strakonické
Zvýšený počet oprav ulic je v létě běžný, před pár lety probíhaly práce i na Jiráskově mostě. Foto: archiv

Řidiče v Praze čekají omezení kvůli opravám, třeba Koněvovy či Strakonické

Řidiče čekají v hlavním městě v následujících měsících uzavírky nebo omezení provozu. Důvodem jsou opravy komunikací či mostů, ale i kanalizace. Opravovány jsou například Koněvova ulice na Žižkově, silničáři rozšiřují Strakonickou ulici a opravovány budou postupně křižovatky na Karlově náměstí. Dopravu zkomplikují rovněž rekonstrukce mostů, například v ulici za Černým mostem v Praze 14. Vyplývá to z dokumentu významných omezení, který projednal magistrátní výbor pro dopravu. Přesný seznam a rozsah letních uzavírek Technická správa komunikací (TSK) ještě dokončuje.

Jednou z nejvýznamnějších je oprava Koněvovy ulice na Žižkově. Ta bude letos kvůli opravám kompletně uzavírána na několikrát. První uzavírka již začala a potrvá do 4. července.

Poté bude opět průjezdná od 5. července do 29. srpna ve směru do centra. Od 30. srpna do 7. listopadu se znovu kompletně uzavře. Konec všech prací je naplánován na 30. listopadu.

Rovněž do konce listopadu bude omezen průjezd kvůli opravě kanalizace Proseckou ulicí. Jednosměrný provoz se týká úseku mezi Zenklovou a Na Rozhraní.

TSK po zimní přestávce obnovila práce na opravě vozovek a chodníků v křižovatkách Karlova náměstí s ulicemi Ječná, Žitná a Odborů. Práce skončí do 30. října. Upravena bude šířka jízdních pruhů a chodníků. Vozovka, parkovací zálivy i chodníky budou mít a nové povrchy.

Kompletní oprava povrchu čeká ulici Klikatá v Praze 5, a to v úseku mezi ulicí Puchmajerova až po okružní křižovatku U Trezorky. Práce začnou v pondělí 31. května a dokončeny budou do 23. července. Ulice bude zcela uzavřena a projet budou moci pouze vozy záchranářů.

Řidiči musí být ostražití na Strakonické ulici, kde je kvůli rozšíření silnice o jeden jízdní pruh snížena nejvyšší povolená rychlost a jezdí se zúženými pruhy. Opatření budou platit až do července 2022.

Omezení budou platit v Rumunské ulici na Vinohradech, kde bude do 22. října pokračovat rekonstrukce kanalizace. Uzavřena je část jízdních pruhů a omezen je průjezd rovněž křižovatkou Rumunské a Legerovy.

Do konce července je naplánována oprava železniční trati vedoucí přes Otakarovu a Vršovickou ulici. Provoz je zde veden pouze jedním pruhem. Kvůli stavbě dobu nebude do 2. srpna možné parkovat v části Podbělohorské ulice.

Do plynulosti dopravy zasáhnou také rekonstrukce některých mostů. Neprůjezdná bude až do 9. prosince Horoměřická ulice, kde TSK opravuje most nad ulicí Pod Habrovkou. Pro řidiče bude kvůli opravě do 31. října uzavřen most v ulici Za Černým mostem v Praze 14, který vede přes železniční trať.

Kvůli opravě mostu je omezen průjezd Povltavskou ulicí. Od začátku června do konce srpna TSK opraví most ve Slánské ulici vedoucí přes Makovského.


Autor: ČTK

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru