Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Řidiče v Praze čeká na podzim téměř padesát dopravních omezení
V místech dopravních omezení musí řidiči počítat s kolonami. Ilustrační foto: archiv

Řidiče v Praze čeká na podzim téměř padesát dopravních omezení

Řidiče v Praze čeká na podzim téměř 50 dopravních omezení. Důvodem jsou opravy silnic a křižovatek, ale také kanalizace, plynovodu nebo mostů. Práce, které způsobují dopravní omezení, jsou z velké části již zahájeny. Mezi významná omezení patří oprava Barrandovského mostu, opravy ve vytížené Kbelské nebo oprava ulice Jana Želivského na Praze 3. Vyplývá to z přehledu omezení zhotoveného Technickou správou komunikací (TSK), který má ČTK k dispozici.

V ulici Jana Želivského bude až do 31. října v každém směru uzavřen jeden jízdní pruh, a to sice v oblasti před a za Basilejským náměstím. Řidiči budou muset kvůli opravě komunikace jezdit pouze jedním pruhem v každém směru.

Drobná omezení řidiče čekají také kvůli výměnám přístřešků MHD. To se týká například Plzeňské ulice na Praze 5 v úseku od Holečkovy k ulici Podbělohorská, a sice 21. září do 4. října, Bohdalecké ulice ve směru do Vršovic od 5. do 18. září a na přelomu září a října také Argentinské ulice na Praze 7.

Částečně bude do 9. září omezen také průjezd křižovatkou Průmyslové ulice s Černokosteleckou, kterou silničáři opravují. Uzavřena ve směru z Petrovic na Háje bude do konce září kvůli úpravě křižovatka ulic Výstavní a Exnárova na Jižním Městě. Automobily tu projedou pouze jedním pruhem. Opravy pokračují také v Hloubětíně na křižovatce Kbelské, Průmyslové a Poděbradské.

Na Kbelské v úseku mezi Novopackou a Kolbenovou pokračuje oprava železničního mostu a řidiči musí zpomalit kvůli zúžení jízdních pruhů. Oprava kanalizace komplikuje provoz v Jaromírově ulici v Nuslích nebo na Poděbradské v úseku mezi ulicemi U Elektry a Nademlejnská. V Chlumecké v Praze 14 a Mírového Hnutí na Praze 11 komplikují provoz opravy podchodů.

Do konce září jsou naplánovány práce na rekonstrukci Barrandovského mostu, kde je provoz omezen ze čtyř na tři jízdní pruhy v každém směru a v souvislosti s tím je zúžena Strakonická před Lihovarem.


Autor: ČTK

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

25. března 2023 v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru