Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Řidičák nikdy neměl, před jízdou se povzbudil pervitinem, marihuanou i alkoholem
Muže zadržela hlídka městské policie. Foto: Karel Netolický

Řidičák nikdy neměl, před jízdou se povzbudil pervitinem, marihuanou i alkoholem

V neděli brzy ráno zastavila hlídka strážníků muže, který byl pod vlivem pervitinu, alkoholu, a navíc se přiznal, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hustý kouř vycházející ze zahrádkářské oblasti zaujal hlídku při průjezdu Kolbenovou ulicí v Praze 9. Strážníci se rozhodli situaci prověřit. 

„Cestou zastavili řidiče vozidla jedoucího od místa kouře, který potvrdil jejich podezření o pálení kabelů s tím, že už je vše uhašeno. Neměl u sebe žádné doklady a přiznal, že nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění,“ popsala zadržení Seifertová. 

„Bydlím tady kousek, nikdy jsem řidičák neměl. Už mě chytli dvakrát,“ sdělil řidič. Dechová zkouška ukázala téměř 0,5 promile a pozitivní byl i test na omamné a psychotropní látky. 

„Napil jsem se trošku a zakouřil jsem si trávu,“ přiznal. Test ukázal, že u marihuany jen nezůstalo a muž požil i pervitin. Případ byl předán k dořešení Policii ČR.


Autor: Karel Netolický

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru