Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Řidič vyskočil z jedoucího auta a utíkal domů
Foto: PČR

Řidič vyskočil z jedoucího auta a utíkal domů

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky se odpoledne rozhodli zkontrolovat toyotu v ulici Jana Želivského v Praze 3.

V momentě, kdy se na služebním autě rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět. Během pronásledování nerespektoval dopravní značení a ujížděl vysokou rychlostí. Ve Vinohradské ulici najel na chodník a za jízdy vyskočil z vozidla, poté se dal na útěk.

Jeho auto následně samovolně najelo do betonového podstavce, o který se zastavilo. Policisté z PMJ spolu s policisty z oddělení hlídkové služby Prahy IV. muže po pár metrech dostihli a za užití donucovacích prostředků zadrželi. Do svého místa bydliště, které bylo vzdálené pouhých padesát metrů, už doběhnout nestihl. Lustrací na místě zjistili, že má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel.

Třiadvacetiletý zadržený byl převezen na policejní služebnu a je v tuto chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě uznání viny mu tak hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Celým případem se v současné chvíli zabývají dopravní policisté.  



Autor: Alo

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Dlouhou chvíli si vyplnili ničením zastávky

28. února 2023 v 08:05

Trojice mladíků ve věku 14 a 15 let si zkrátila v sobotu před půlnocí čekání na noční spoj ničením informační tabule na zastávce MHD v Hlubočepské ulici. Vandalství nenechalo chladným svědka, který přivolal strážníky.

Další články
Nahoru