Dnes Neděle - obcasny-dest 19°C
Zítra Pondělí - bourky 22°C
Neděle 1. 8. 2021
Svátek má Oskar
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Řidič v kradeném autě způsobil nehodu s šesti zraněnými, byly mezi nimi i děti
Záběr z kamery policejního auta na zásah na místě nehody. Foto: Policie ČR

Řidič v kradeném autě způsobil nehodu s šesti zraněnými, byly mezi nimi i děti

Při včerejší dopravní nehodě čtyř aut v Praze 4 – Michli se zranilo šest lidí. Dva z nich mají těžká zranění. Mezi lehce zraněnými byly i tři děti.

Hromadnou dopravní nehodou tří aut a jednoho autobusu skončilo včerejší policejní pronásledování odcizeného vozidla, kterého si policisté všimli kolem devatenácté hodiny na Sokolské ulici u zastávky I. P. Pavlova ve směru na Nuselský most.

„Lustrací hlídka zjistila, že bylo odcizeno v časných ranních hodinách v Uhříněvsi a chtěli ho zastavit. Na opakované zvukové a světelné výzvy k zastavení však řidič zareagoval přidáním rychlosti a snahou hlídce ujet,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Postupně se do pronásledování, kdy rychlost atakovala až dvou set kilometrovou hranici, zapojily další hlídky. Po několika kilometrech stíhání po severojižní magistrále pronásledovaný řidič nezvládl řízení a na sjezdu do ulice Vyskočilova postupně narazil do tří aut a jednoho autobusu.

Vlivem střetu bylo zraněno šest lidí včetně řidiče a spolujezdkyně v kradeném autě. Zaklíněnou ji museli vystříhat přivolaní hasiči.

„Celkem jsme pečovali o šest zraněných osob, dvě z toho byly zraněny těžce, jedna uvedena do umělého spánku," uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Mezi čtyřmi lehce zraněnými byly tři děti. Pacienti putovali po ošetření a zajištění do vinohradské nemocnice, nemocnice Motol, střešovické nemocnice a Thomayerovy nemocnice.

Policisté následně zjistili, že zadržený sedmadvacetiletý řidič byl při jízdě pod vlivem drog a také, že po něm pátrají kolegové ze Slovenska.

„Případ je prověřován pro podezření z trestného činu obecné ohrožení, ale je velmi pravděpodobné, že se právní kvalifikace rozšíří,“ sdělil Rybanský.

Muž, který má navíc i zákaz řízení do října 2021 se nachází v policejní cele. Spolujezdkyně, po které bylo taktéž vyhlášeno celostátní pátrání, je stále hospitalizována v nemocnici.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Chtěl propagovat veganství, tak posprejoval kostel

29. července 2021 ve 12:36

Pozorný oznamovatel jel v Praze 1 na Náměstí Republiky tramvají a všiml si muže, který sprejoval na památkově chráněnou zeď kostela svatého Josefa, a zavolal na linku 158. Policisté pak podle popisu sprejera našli ve stanici metra Náměstí Republiky, kde ho zadrželi.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Další články
Nahoru