Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Řidič v kradeném autě způsobil nehodu s šesti zraněnými, byly mezi nimi i děti
Záběr z kamery policejního auta na zásah na místě nehody. Foto: Policie ČR

Řidič v kradeném autě způsobil nehodu s šesti zraněnými, byly mezi nimi i děti

Při včerejší dopravní nehodě čtyř aut v Praze 4 – Michli se zranilo šest lidí. Dva z nich mají těžká zranění. Mezi lehce zraněnými byly i tři děti.

Hromadnou dopravní nehodou tří aut a jednoho autobusu skončilo včerejší policejní pronásledování odcizeného vozidla, kterého si policisté všimli kolem devatenácté hodiny na Sokolské ulici u zastávky I. P. Pavlova ve směru na Nuselský most.

„Lustrací hlídka zjistila, že bylo odcizeno v časných ranních hodinách v Uhříněvsi a chtěli ho zastavit. Na opakované zvukové a světelné výzvy k zastavení však řidič zareagoval přidáním rychlosti a snahou hlídce ujet,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Postupně se do pronásledování, kdy rychlost atakovala až dvou set kilometrovou hranici, zapojily další hlídky. Po několika kilometrech stíhání po severojižní magistrále pronásledovaný řidič nezvládl řízení a na sjezdu do ulice Vyskočilova postupně narazil do tří aut a jednoho autobusu.

Vlivem střetu bylo zraněno šest lidí včetně řidiče a spolujezdkyně v kradeném autě. Zaklíněnou ji museli vystříhat přivolaní hasiči.

„Celkem jsme pečovali o šest zraněných osob, dvě z toho byly zraněny těžce, jedna uvedena do umělého spánku," uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Mezi čtyřmi lehce zraněnými byly tři děti. Pacienti putovali po ošetření a zajištění do vinohradské nemocnice, nemocnice Motol, střešovické nemocnice a Thomayerovy nemocnice.

Policisté následně zjistili, že zadržený sedmadvacetiletý řidič byl při jízdě pod vlivem drog a také, že po něm pátrají kolegové ze Slovenska.

„Případ je prověřován pro podezření z trestného činu obecné ohrožení, ale je velmi pravděpodobné, že se právní kvalifikace rozšíří,“ sdělil Rybanský.

Muž, který má navíc i zákaz řízení do října 2021 se nachází v policejní cele. Spolujezdkyně, po které bylo taktéž vyhlášeno celostátní pátrání, je stále hospitalizována v nemocnici.


Autor: red

Jen jedno vínko a za volant

Včera ve 13:00

Zákaz vjezdu v centru Prahy porušil 33letý řidič z Prahy 10. Na dotaz strážníků ohledně požití alkoholu odpověděl, že vypil před jízdou jedno vínko.

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Včera v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru