Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Řidič v kradeném autě způsobil nehodu s šesti zraněnými, byly mezi nimi i děti
Záběr z kamery policejního auta na zásah na místě nehody. Foto: Policie ČR

Řidič v kradeném autě způsobil nehodu s šesti zraněnými, byly mezi nimi i děti

Při včerejší dopravní nehodě čtyř aut v Praze 4 – Michli se zranilo šest lidí. Dva z nich mají těžká zranění. Mezi lehce zraněnými byly i tři děti.

Hromadnou dopravní nehodou tří aut a jednoho autobusu skončilo včerejší policejní pronásledování odcizeného vozidla, kterého si policisté všimli kolem devatenácté hodiny na Sokolské ulici u zastávky I. P. Pavlova ve směru na Nuselský most.

„Lustrací hlídka zjistila, že bylo odcizeno v časných ranních hodinách v Uhříněvsi a chtěli ho zastavit. Na opakované zvukové a světelné výzvy k zastavení však řidič zareagoval přidáním rychlosti a snahou hlídce ujet,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Postupně se do pronásledování, kdy rychlost atakovala až dvou set kilometrovou hranici, zapojily další hlídky. Po několika kilometrech stíhání po severojižní magistrále pronásledovaný řidič nezvládl řízení a na sjezdu do ulice Vyskočilova postupně narazil do tří aut a jednoho autobusu.

Vlivem střetu bylo zraněno šest lidí včetně řidiče a spolujezdkyně v kradeném autě. Zaklíněnou ji museli vystříhat přivolaní hasiči.

„Celkem jsme pečovali o šest zraněných osob, dvě z toho byly zraněny těžce, jedna uvedena do umělého spánku," uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Mezi čtyřmi lehce zraněnými byly tři děti. Pacienti putovali po ošetření a zajištění do vinohradské nemocnice, nemocnice Motol, střešovické nemocnice a Thomayerovy nemocnice.

Policisté následně zjistili, že zadržený sedmadvacetiletý řidič byl při jízdě pod vlivem drog a také, že po něm pátrají kolegové ze Slovenska.

„Případ je prověřován pro podezření z trestného činu obecné ohrožení, ale je velmi pravděpodobné, že se právní kvalifikace rozšíří,“ sdělil Rybanský.

Muž, který má navíc i zákaz řízení do října 2021 se nachází v policejní cele. Spolujezdkyně, po které bylo taktéž vyhlášeno celostátní pátrání, je stále hospitalizována v nemocnici.


Autor: red

Věnoval se padělání dvoutisícových bankovek

Včera v 17:23

Na podzim roku 2020 pražští kriminalisté zaznamenali zvýšený počet případů padělaných bankovek o nominální hodnotě 2000 korun. Tyto bankovky se začaly objevovat ve velkém množství případů a jejich záchyty byly čím dál častější. Primárně byly bankovky používány k platbám za jízdy alternativními...

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

18. května 2022 ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

18. května 2022 v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

18. května 2022 v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Další články
Nahoru