Dnes Sobota - obcasny-dest 2°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Řidič srazil na zbraslavském přechodu v Praze dívku, po chvíli ujel
Řidič jel pravděpodobně v bílém autě Kia Cee´d. Foto: Policie ČR

Řidič srazil na zbraslavském přechodu v Praze dívku, po chvíli ujel

Pražští policisté hledají svědky a řidiče bílého auta Kia Cee’d, který podle nich srazil dívku na zbraslavském přechodu. Nejprve sice zastavil, ale po chvíli odjel. Dítě skončilo s lehkým zraněním v nemocnici.

K nedohodě došlo v sobotu 25. července kolem 17. hodiny v Zbraslavi na jihu Prahy. Dívka stala se svou matkou a bratrem u přechodu pro chodce za křižovatkou ulic Elišky Přemyslovny, U Včely a Zdeňky Nyplové, v blízkosti ubytovny Barbora.

Všichni měli jízdní kola. V jednu chvíli dívenka na přechod vjela, ale její maminka ji hned okřikla a dívka zastavila. V tom okamžiku už se ale k přechodu blížilo bílé auuto, s největší pravděpodobností tovární značky Kia Cee´d, které do dívky zleva narazilo.

Holčička byla odmrštěna kousek za přechod, ale vzápětí vstala s tím, že jí nic není. „Řidič zastavil, ale z vozidla nevystoupil. Matka dceru ihned vzala na chodník a zjišťovala, jestli je dívenka nějak zraněná,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Bratr sražené dívky běžel k autu a řekl řidiči, ať zastaví v zastávce U Včely a vrátil se zpět k sestře a své matce, aby jim pomohl. Řidič k zastávce popojel, ale z vozidla nevystoupil a po pár vteřinách odtud odjel, aniž by se zajímal o zdravotní stav dívky nebo ji poskytl potřebnou pomoc.

„Podle svědeckých výpovědí byl řidičem muž ve věku kolem 50 let nebo i více. Měl bílé krátké vlasy, strniště z vousů a několik pih v obličeji,“ uvedla Křížová. Dívku si převzali záchranáři a s drobnějším poraněním ji převezli do nemocnice.

„Touto cestou žádáme případné svědky nehody, kteří událost viděli, aby kontaktovali tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu PČR. Totéž platí i pro samotného řidiče vozidla. Pokud by se v něm hnulo svědomí, nechť se přihlásí na nebližší policejní služebnu,“ dodala policejní mluvčí.


Hořel částečně devastovaný byt

Včera ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Hlasitou hudbou a křikem rušili obyvatele domu

20. ledna 2021 v 09:27

V domě v Křižovnické ulici docházelo v sobotu před půlnocí k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout. Z bytů se ozývala hlasitá hudba...

Další články
Nahoru