dnes
Pondělí - obcasny-dest
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
18°C
pozítří
Středa - jasno
23°C
Řidič srazil na zbraslavském přechodu v Praze dívku, po chvíli ujel
Řidič jel pravděpodobně v bílém autě Kia Cee´d. Foto: Policie ČR

Řidič srazil na zbraslavském přechodu v Praze dívku, po chvíli ujel

Pražští policisté hledají svědky a řidiče bílého auta Kia Cee’d, který podle nich srazil dívku na zbraslavském přechodu. Nejprve sice zastavil, ale po chvíli odjel. Dítě skončilo s lehkým zraněním v nemocnici.

K nedohodě došlo v sobotu 25. července kolem 17. hodiny v Zbraslavi na jihu Prahy. Dívka stala se svou matkou a bratrem u přechodu pro chodce za křižovatkou ulic Elišky Přemyslovny, U Včely a Zdeňky Nyplové, v blízkosti ubytovny Barbora.

Všichni měli jízdní kola. V jednu chvíli dívenka na přechod vjela, ale její maminka ji hned okřikla a dívka zastavila. V tom okamžiku už se ale k přechodu blížilo bílé auuto, s největší pravděpodobností tovární značky Kia Cee´d, které do dívky zleva narazilo.

Holčička byla odmrštěna kousek za přechod, ale vzápětí vstala s tím, že jí nic není. „Řidič zastavil, ale z vozidla nevystoupil. Matka dceru ihned vzala na chodník a zjišťovala, jestli je dívenka nějak zraněná,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Bratr sražené dívky běžel k autu a řekl řidiči, ať zastaví v zastávce U Včely a vrátil se zpět k sestře a své matce, aby jim pomohl. Řidič k zastávce popojel, ale z vozidla nevystoupil a po pár vteřinách odtud odjel, aniž by se zajímal o zdravotní stav dívky nebo ji poskytl potřebnou pomoc.

„Podle svědeckých výpovědí byl řidičem muž ve věku kolem 50 let nebo i více. Měl bílé krátké vlasy, strniště z vousů a několik pih v obličeji,“ uvedla Křížová. Dívku si převzali záchranáři a s drobnějším poraněním ji převezli do nemocnice.

„Touto cestou žádáme případné svědky nehody, kteří událost viděli, aby kontaktovali tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu PČR. Totéž platí i pro samotného řidiče vozidla. Pokud by se v něm hnulo svědomí, nechť se přihlásí na nebližší policejní služebnu,“ dodala policejní mluvčí.


Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

Včera ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

Včera ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru