dnes
Sobota - jasno
17°C
zítra
Neděle - oblacno
16°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
13°C
Řidič srazil na zbraslavském přechodu v Praze dívku, po chvíli ujel
Řidič jel pravděpodobně v bílém autě Kia Cee´d. Foto: Policie ČR

Řidič srazil na zbraslavském přechodu v Praze dívku, po chvíli ujel

Pražští policisté hledají svědky a řidiče bílého auta Kia Cee’d, který podle nich srazil dívku na zbraslavském přechodu. Nejprve sice zastavil, ale po chvíli odjel. Dítě skončilo s lehkým zraněním v nemocnici.

K nedohodě došlo v sobotu 25. července kolem 17. hodiny v Zbraslavi na jihu Prahy. Dívka stala se svou matkou a bratrem u přechodu pro chodce za křižovatkou ulic Elišky Přemyslovny, U Včely a Zdeňky Nyplové, v blízkosti ubytovny Barbora.

Všichni měli jízdní kola. V jednu chvíli dívenka na přechod vjela, ale její maminka ji hned okřikla a dívka zastavila. V tom okamžiku už se ale k přechodu blížilo bílé auuto, s největší pravděpodobností tovární značky Kia Cee´d, které do dívky zleva narazilo.

Holčička byla odmrštěna kousek za přechod, ale vzápětí vstala s tím, že jí nic není. „Řidič zastavil, ale z vozidla nevystoupil. Matka dceru ihned vzala na chodník a zjišťovala, jestli je dívenka nějak zraněná,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Bratr sražené dívky běžel k autu a řekl řidiči, ať zastaví v zastávce U Včely a vrátil se zpět k sestře a své matce, aby jim pomohl. Řidič k zastávce popojel, ale z vozidla nevystoupil a po pár vteřinách odtud odjel, aniž by se zajímal o zdravotní stav dívky nebo ji poskytl potřebnou pomoc.

„Podle svědeckých výpovědí byl řidičem muž ve věku kolem 50 let nebo i více. Měl bílé krátké vlasy, strniště z vousů a několik pih v obličeji,“ uvedla Křížová. Dívku si převzali záchranáři a s drobnějším poraněním ji převezli do nemocnice.

„Touto cestou žádáme případné svědky nehody, kteří událost viděli, aby kontaktovali tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu PČR. Totéž platí i pro samotného řidiče vozidla. Pokud by se v něm hnulo svědomí, nechť se přihlásí na nebližší policejní služebnu,“ dodala policejní mluvčí.


Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

Včera ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

Včera v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

V ulici V remízku hořel byt, evakuováno bylo deset lidí a dvě želvy

22. října 2020 v 17:36

Dnes v 8:23 vyjeli pražští hasiči ze Smíchova a Radotína k hlášenému kouři z balkonu obytného domu v ulici V remízku v Hlubočepích.

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

22. října 2020 v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

22. října 2020 v 09:52

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ...

Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř. Bude sloužit k projektu výuky českých dětí ve světě

22. října 2020 v 06:11

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky hlavního města Prahy. Uskutečnění celého projektu od jeho návrhu a vizualizace až k otevření inovačního vzdělávacího prostoru vyšlo hlavní město na 2,2 milionu korun bez DPH. Laboratoř bude nyní...

Další články
Nahoru