Dnes Středa - oblacno 1°C
Zítra Čtvrtek - snih 2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Řidič při honičce se strážníky ohrožoval chodce, po zadržení odmítl test na drogy
Zásah na několik minut zastavil provoz před obchodním domem Kotva. Foto: MP Praha

Řidič při honičce se strážníky ohrožoval chodce, po zadržení odmítl test na drogy

Hlídky městské policie pronásledovaly muže, který na přechodu ohrozil ženu, a pak před strážníky začal ujíždět. Při divoké honičce ulicemi centra Prahy naštěstí nebyl nikdo zraněn a nedošlo k žádným škodám na majetku. 

Když hlídka městské policie projížděla v sobotu odpoledne Klimentskou ulicí, všimla si osobního auta Audi, které porušilo dopravní značku zákaz vjezdu všech a vjelo do Barvířské ulice. Při tom ohrozilo ženu, která přecházela po přechodu pro chodce. Ta naštěstí stačila před vozidlem uskočit.

„Hlídka se okamžitě pomocí majáků a nápisů STOP pokusila řidiče vozidla zastavit. Řidič ale zvýšil rychlost a začal ujíždět. Začalo nebezpečné pronásledování centrem města, kdy ujíždějící řidič nerespektoval dopravní značení, projížděl zákazy, nezastavil ho ani červený signál na semaforu,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Svým úprkem ohrožoval nejen další řidiče, ale také chodce. Strážníci divokou jízdu ukončili v Revoluční ulici, kdy řidiči služebními vozidly znemožnili další jízdu. Pod hrozbou namířené zbraně pak muž vystoupil z auta.

„Protože hrozilo, že uteče, byla mu nasazena pouta. Orientační dechové zkoušce, která vyšla negativní, se čtyřicetiletý cizinec podrobil, test na drogy však odmítl,“ dodala Seifertová.

Muž byl následně předán hlídce Policie ČR. Policisté nyní případ vyšetřují a rozhodnou o jeho klasifikaci, ze které bude plynout možný trest pro zadrženého muže v případě odsouzení.


Ostří nůžek připevněné k ruce měl muž v Sherwoodu

25. ledna 2021 v 17:16

Policisté ze speciální pořádkové jednotky pražské policie hlídkovali v pátek 22. ledna ve Vrchlického sadech kde se rozhodli zkontrolovat muže. Ten ale na jejich výzvy nereagoval, začal se chovat agresivně a vyhrožovat, že kdyby je chtěl pobodat, tak by mohl.

Hlasitou hudbou a křikem rušili obyvatele domu

20. ledna 2021 v 09:27

V domě v Křižovnické ulici docházelo v sobotu před půlnocí k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout. Z bytů se ozývala hlasitá hudba...

Z vraku kradli náhradní díly

18. ledna 2021 v 15:23

Vybavena nářadím vyrazila v sobotu večer dvojice do Mozartovy ulice v Praze 5 k jednomu ze zaparkovaných vozidel, ze kterého se snažila vymontovat poloosu a homokinetický kloub.

V Praze 5 hořel byt

15. ledna 2021 v 10:55

Včera odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňské ulici v Praze 5 u požáru bytu obytného domu.

Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Sprejeři zadrženi přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu

13. ledna 2021 ve 12:43

V prostoru bývalého skateparku Praze 4 v ulici Na Křivině zadrželi strážníci v pondělí dva sprejery přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu.

Jízda na sdíleném skútru nedopadla

13. ledna 2021 v 11:38

Nejen, že za sdílené skútry nezaplatili, ale jeli na nich i bez řidičského oprávnění. Zapomněli rozsvítit světla a vzít si ochrannou přilbu.

Policie ukončila v centru Prahy party šedesáti lidí

10. ledna 2021 v 18:57

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy.

Ukradl kondomy a lubrikanty, hrozí mu osm let vězení

10. ledna 2021 v 07:18

Policisté hledají muže, který ukradl kondomy, vibrační kroužky a lubrikanty za několik tisíc korun.

Další články
Nahoru