dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Řidič porsche vybržďoval hasiče, trestal je za pomalou jízdu
Řidič schválně zastavil uprostřed ulice, hasičům znemožnil pokračovat v jízdě. Foto: Policie ČR

Řidič porsche vybržďoval hasiče, trestal je za pomalou jízdu

V sobotu před polednem se vraceli holešovičtí hasiči na svou základnu, když je v křižovatce ulic Ortenovo náměstí a Osadní ale předjel protisměrným odbočovacím pruhem, a ještě k tomu přes plnou čáru, netrpělivý řidič luxusního porsche.

Zatroubili na něj, což silničního piráta ještě více popudilo. „Nejprve cosi gestikuloval rukou z okénka a pak zpomalil natolik, že oba vozy téměř zastavily. Nicméně vzápětí se rozjel a pomalou jízdou pokračoval až do ulice U Průhonu. Tam svůj manévr zopakoval, avšak tentokrát ho dotáhl do konce,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ze záběrů kamery hasičů je zřejmé, že si řidič osobáku ještě najel doprostřed obousměrné cesty tak, aby ho hasiči nemohli jakkoli objet. A pak zcela zastavil. Hasičský kolos vážící 14 tun měl co dělat, aby zastavil a vyhnul se karambolu. Policisté řidičovo jednání zadokumentovali a postoupí ho k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

„Ve správním řízení hrozí jednačtyřicetiletému řidiči pokuta do výše deseti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel v rozmezí minimálně od půl do jednoho roku,“ dodal Tomáš Hulan.


Muž se zmijovkou na hlavě ukradl bundu za osm tisíc

17. ledna 2019 ve 14:59

Od soboty 21. prosince minulého roku pátrají policisté z místního oddělení Zličín po totožnosti muže, který je podezřelý z krádeže bundy v jednom z obchodů v nákupním centru na Zličíně. Bunda měla hodnotu osm tisíc korun.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Při nočním požáru bylo sedm lidí evakuováno

17. ledna 2019 v 08:10

Včera těsně před půlnocí hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Praze 3 na Kostnickém náměstí u požáru bytu obytného domu. Jednalo se o požár vybavení bytu, který jednotky likvidovaly v dýchací technice.

Další články
Nahoru