dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Řidič porsche vybržďoval hasiče, trestal je za pomalou jízdu
Řidič schválně zastavil uprostřed ulice, hasičům znemožnil pokračovat v jízdě. Foto: Policie ČR

Řidič porsche vybržďoval hasiče, trestal je za pomalou jízdu

V sobotu před polednem se vraceli holešovičtí hasiči na svou základnu, když je v křižovatce ulic Ortenovo náměstí a Osadní ale předjel protisměrným odbočovacím pruhem, a ještě k tomu přes plnou čáru, netrpělivý řidič luxusního porsche.

Zatroubili na něj, což silničního piráta ještě více popudilo. „Nejprve cosi gestikuloval rukou z okénka a pak zpomalil natolik, že oba vozy téměř zastavily. Nicméně vzápětí se rozjel a pomalou jízdou pokračoval až do ulice U Průhonu. Tam svůj manévr zopakoval, avšak tentokrát ho dotáhl do konce,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ze záběrů kamery hasičů je zřejmé, že si řidič osobáku ještě najel doprostřed obousměrné cesty tak, aby ho hasiči nemohli jakkoli objet. A pak zcela zastavil. Hasičský kolos vážící 14 tun měl co dělat, aby zastavil a vyhnul se karambolu. Policisté řidičovo jednání zadokumentovali a postoupí ho k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

„Ve správním řízení hrozí jednačtyřicetiletému řidiči pokuta do výše deseti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel v rozmezí minimálně od půl do jednoho roku,“ dodal Tomáš Hulan.


Další články
Nahoru