Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Řidič pod vlivem alkoholu a drog prorazil všechny pneumatiky
Jedna ze zničených pneumatik auta, ve kterém jel opilý muž. Foto: se souhlasem MP Praha

Řidič pod vlivem alkoholu a drog prorazil všechny pneumatiky

Pod vlivem alkoholu a drog prorazil pneumatiky a najel na chodník. Pro podezření z trestného činu ho strážníci předali státní policii. Mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová dnes informovala týden starém případu řidiče, kterého byste rozhodně na silnici potkat nechtěli.

„Na křižovatce ulic Československého exilu x Modřanská stojí osobní vozidlo, které má proražené všechny pneumatiky. Jeho řidič je podnapilý a snaží se z místa odejít,“ nahlásil na tísňovou linku městské policie oznamovatel v úterý 22. května dopoledne.

Vyslaná hlídka strážníků odcházejícího muže vyzvala k prokázání totožnosti. „Devětadvacetiletý muž byl bez dokladů, své údaje nadiktoval. Uvedl, že najel na obrubník středového ostrůvku, kde prorazil pneumatiky, následně nezvládl řízení a najel na chodník,“ popsala mluvčí.

Z muže byl cítit alkohol, špatně koordinoval své pohyby a mluvil z cesty. Dechová zkouška ukázala přes 0,4 promile, test na drogy byl pozitivní. Muž přiznal, že je příležitostným uživatelem extáze, naposledy před dvěma dny.

„Dva přítomní svědci vypověděli, že vozidlo na chodníku navíc přerazilo kovový sloupek na reklamní banner,“ sdělila Seifertová. Po omezení na osobní svobodě strážníci muže předali k dořešení státním kolegům.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru