dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C

Řidič, který ujížděl z Prahy do Plzně, si vyslechl obvinění. V jeho autě se našly falešné značky

Až do dnešního dne nemohli pražští kriminalisté provádět úkony trestního řízení vůči sedmadvacetiletému řidiči, a to především s ohledem na jeho zdravotní stav. Dnes však byl řidič převezen z plzeňské nemocnice do Prahy. Zde mu vyšetřovatel krátce po poledni sdělil obvinění z trestných činů, ze kterých byl do této doby pouze podezřelý. Jedná se konkrétně o trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení. Za ty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Obviněný skončil v cele předběžného zadržení a vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k návrhu na uvalení vazby.

Nové okolnosti vyvstaly i co se týče Mazdy, se kterou obviněný ujížděl. V tomto vozidle kriminalisté v rámci ohledání našli sadu německých registračních značek. O té už dnes pražští policisté vědí, že nebyla německými úřady nikdy vydána na jakékoliv vozidlo a jedná se o značky falešné.

Podezřelé jsou také okolnosti týkající se samotného vozidla. Kriminalisté sice zjistili, že Mazda není vedena v národních, ani mezinárodních evidencích jako kradená, avšak podle výrobního čísla karosérie nemá toto vozidlo na území České republiky ani žádnou minulost. Proto budou pražští policisté žádat cestou mezinárodní spolupráce kolegy především v Lucembursku, ale i jiných státech, o informaci, zda je toto auto u nich vedeno v registru motorových vozidel, a kdo je případně jeho majitelem.

Stejně tak budou kriminalisté oslovovat akreditovaného zástupce Mazdy v ČR ke zjištění, ve kterém státě bylo toto vozidlo prodáno úplně poprvé od výroby, tedy jako nové. Stejný bude postup i v případě lucemburských registračních značek, kterými byla Mazda v době honičky opatřena.


Tajemná Praha Richarda Horáka

Včera v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Včera v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Včera v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Včera v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Včera v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Hasiči Praha: Uzavření Libeňského mostu dojezd na Palmovku zásadně neomezí

19. ledna 2018 v 15:04

Na Balabenku jezdí hasiči z Holešovic raději rychlejší trasou přes Most Barikádníků a Povltavskou.

Selhání obálkovací linky: Praha rozeslala 2500 dopravních pokut nesprávným adresátům

19. ledna 2018 ve 14:22

Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál....

Palmovka – Florenc. Noční přerušení provozu tramvají

19. ledna 2018 v 10:26

V noci z úterý 23. ledna od 22:30 hodin na středu 24. ledna do 4:40 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.

S Lenkou Vacvalovou na téma běhání, cvičení a životosprávy

19. ledna 2018 v 08:29

Stále nacházíte výmluvy, proč nemůžete jít běhat? Doběhněte na Čaj o sedmé s Lenkou Vacvalovou ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin do Galerie 1.

Další krátké zprávy
Nahoru