dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Říci po šedesáté šesté ne? Ani náhodou, na nic se šlapat nebude!
Pražský zastupitel Lubomír Ledl. Foto: FB L. D.

Říci po šedesáté šesté ne? Ani náhodou, na nic se šlapat nebude!

Samotný závěr posledního jednání ve stávajícím funkčním období se včera nesl v odlehčeném duchu. Zastupitel Karel Březina (ČSSD) navrhl Lubomíra Ledla (za KSČM) místopředsedou kontrolního výboru, zároveň řekl, že hlasování nemusí být tajné. Ledl souhlasil. „Bylo by pošlapáním všech dobrých tradic zastupitelstva, kdybych po šedesáté šesté řekl ne,“ nechal se slyšet.

Narážel tím na to, že byl na funkci opakovaně nominován, nikdy ale nebyl zvolen. A to ani tentokrát. I když mu to uniklo pouze o pět hlasů. Jeho nominaci nepodpořili především zástupci TOP 09, na primátorovi Tomáši Hudečkovi (TOP 09) bylo vidět překvapení, co se to před samým závěrem posledního zastupitelstva v tomto volebním období děje. Předsedou kontrolního výboru tedy Ledl nebude ani poslední měsíc.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru