Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kultura

Richard Kočí představil novou výstavu

Do půlky prosince mohou zájemci o umění z řad veřejnosti navštívit výstavu sochaře a malíře Richarda Kočího v budovách soukromé polikliniky na Smíchově. Expozice s názvem Terraformed obsahuje 40 obrazů a jednu sochu znázorňující autorovo vnímání světa v kombinaci s intelektuální a řemeslnou citlivostí. 

Klinika má tradici v propojování medicíny a umění již od založení a razí heslo, že umění pomáhá léčit tělo i duši. Od minulého roku jsou výstavy součástí konceptu Vita Bene, který realizuje kurátorované expozice jednou za čtvrt roku v obou budovách polikliniky – v moderní hlavní budově a krásné Ringhofferově vile.

„Tato výstava je pro mě ve znamení změny. Po dlouhém období věnovaném abstraktní tvorbě jsem začal malovat figurativní, narativní obrazy – příběhy. Začalo to před třemi lety, aniž bych tehdy tušil, kam se to bude ubírat – a už teď vím, že tato cesta je čím dál tím víc zajímavá. Atypický výstavní prostor mi umožnil vnímání této změny podpořit,” komentuje svou expozici umělec Richard Kočí.  

2022-richard-koci Richard Kočí je držitelem prestižních zahraničních ocenění. Své bohaté zkušenosti studia materiálu využil původně v sochařství při práci se dřevem, kamenem a bronzem, v experimentech se syntetickými materiály a dále v plném proniknutí do dalších oborů: malířství, grafiky, litografie a nových médií. Mimo nespočet světových výstav se můžeme s jeho majestátními sochami a obrazy setkávat od 90. let i v České republice. Zde patří mezi jeho nejznámější expozice „Sine qua non“ (Mánes, 2001) a „Skrz na skrz“ (GASK, 2019).

Výstava je přístupná zhruba do poloviny prosince pro veřejnost v budovách polikliniky Program Health Plus v Kartouzské ulici (3274/10, Budova F) a v historické Ringhofferově vile (Radlická 19/1) sídlící hned naproti. Na expozici s komentovanou prohlídkou je možné přijít po předchozí domluvě s kurátorkou.


Autor: Alo

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

Dnes v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Čeští madrigalisté zahrají v kostele. Vstupné dobrovolné

Včera v 11:56

V kostele sv. Václava na Proseku se bude v pátek 14. června konat koncert. Hrát budou Čeští madrigalisté

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

11. června 2024 v 19:27

Dílničky pro děti a divadlo. V Heroldových sadech se koná Letní scéna Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10: Malešičák

11. června 2024 v 18:05

Praha 10 zve v rámci Letní scény do Malešického parku. Příští týden se tam koná koncert a divadlo pro děti.

Operní arie v průběhu staletí

11. června 2024 v 07:49

Další koncert z cyklu Tóny Vinohrad, který připravila radnice Prahy 2, uslyšíte ve středu 12. června.

Letní scéna Prahy 10 na Zahradním městě

11. června 2024 v 07:28

V Parku Malinová – Chrpová se do konce června konají koncerty a divadla v rámci Letní scény Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10 na Skalce

10. června 2024 ve 20:49

V parčíku u Aldašínské se koná program pro děti i dospělé. Tento týden jsou připraveny Automat na filmy a Diskotéka na kolečkách.

Hudba bez hranic zve na koncert s Romanem Janálem

10. června 2024 v 10:54

Koncert z cyklu Hudba bez hranic se koná v barokním refektáři dominikánů v Jilské 5 v úterý 11. června. Vstupné je dobrovolné.

Praha 14: Koncert Viaggio Musicale

10. června 2024 v 10:13

Tři renomovaní umělci nejen z oblasti staré hudby vás provedou hudbou velkých mistrů od doby renesance po vrcholný klasicismus. Zavedou vás nejen na královské dvory, ale také do těch nejkrásnějších katedrál či koncertních síní ve Francii, Itálii, Anglii, Německu.

Výstava Kniha je Art na Hradě představuje knihy jako umělecké předměty

10. června 2024 v 07:13

V Královském letohrádku na Pražském hradě si návštěvníci mohou prohlédnout novou výstavu Kniha je Art, která na knihy nahlíží netypicky ne skrze obsah, ale skrze jejich formu. Představuje je jako estetické či umělecké předměty a nabízí výběr knih pozoruhodných z hlediska typografického či...

Pobočky Městské knihovny v Praze se v pondělí uzavřou

8. června 2024 v 10:22

V pondělí 10. června bude od 13:30 hodin připraveno na Mariánském náměstí unikátní představení Sylfidy, které je ojedinělou kombinací klasického baletu párové akrobacie a grotesky.

Koncert komorní hudby v obřadní síni radnice

8. června 2024 v 09:36

Ve čtvrtek 13. června se od 19 hodin koná v obřadní síni radnice Prahy 9 koncert Ozvěny jara v podání manželského dua aneb od Bacha po Skoumala.

Další články
Nahoru