Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Revitalizace ubytovny Sandra v Praze 11 by měla být hotová do konce roku 2023
Rekonstruovaná Sandra (vpravo) a bývalý hotel Opatov. Foto: Jan Puci

Revitalizace ubytovny Sandra v Praze 11 by měla být hotová do konce roku 2023

Revitalizace bývalé ubytovny Sandra v Praze 11 by měla být hotová do konce roku 2023. Nyní se upravují interiéry budovy, v níž by podle plánů radnice mělo mimo jiné vzniknout 174 bytů. Plánované zateplení pláště, výměnu oken a opravu střechy panelové budovy u metra Opatov projektanti letos v létě vyčíslili asi na 190 milionů korun.

Radnici však na další etapu rekonstrukce chybí asi 100 milionů korun. Městská část proto nyní jedná s pražským magistrátem o další finanční výpomoci, řekl na zasedání zastupitelstva jedenácté pražské městské části její starosta Jiří Dohnal (Piráti).

Praha 11 zatím od hlavního města získala dotace 303 milionů korun a 200 milionů korun si od magistrátu půjčila.

Podmínkou půjčky od magistrátu je to, že revitalizace objektu Sandra bude zkolaudovaná do konce roku 2023, vyplývá z dodatku ke smlouvě, který včera zastupitelé Prahy 11 schválili. Původně měla být rekonstrukce hotová do konce letošního roku.

První etapu rekonstrukce, zahrnující úpravy interiérů, provádí firma Hochtief. Stavební práce měly podle smlouvy z dubna roku 2019 stát 247 milionů korun bez DPH, cena se však postupně navýšila na 323,5 milionu korun bez DPH. Hotovo mělo být na podzim.

Společnost ale práce dosud nedokončila kvůli tomu, že do budovy zatéká. Podle starosty zatím nebyly položené podlahové krytiny, většina objednaných prací v interiérech je podle něj hotová. Následovat by měly další úpravy budovy.

Bývalá ubytovna u metra Opatov se opravuje od léta 2019. V panelovém domě z roku 1984 by měly vzniknout kancelářské prostory, sál pro kulturní akce či jednání zastupitelstva, restaurace a 174 nových bytů.

Ty by měly primárně sloužit mladým rodinám, seniorům, učitelům, lékařům, hasičům, strážníkům městské policie či zdravotním sestrám. Dalších 275 nových bytů by mělo vzniknout i v sousedním panelovém domě Hotel Opatov, který rekonstruuje pražský magistrát.


Autor: ČTK

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

5. února 2023 v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Další články
Nahoru