Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Úpravy Riegrových sadů pokračují další etapou, v jejím průběhu bude vybudován přírodní amfiteátr
Aktuální pohled na budoucí amfiteátr. Foto: P2

Úpravy Riegrových sadů pokračují další etapou, v jejím průběhu bude vybudován přírodní amfiteátr

Aktuálně probíhající práce v části Riegrových sadů podél ulice Vozová navazují na předchozí etapu revitalizace nad pomníkem F. L. Riegra, kterou Praha 2 dokončila v polovině roku 2019. V rámci této etapy dojde k přímému propojení Riegrových sadů s Rajskou zahradou v sousední Praze 3. Revitalizace bude dokončena do konce letošního roku. Náklady na stavební a sadovnické práce činí včetně celkem 55,6 milionu korun. Druhá městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Celková revitalizace parku je realizována postupně v rámci jednotlivých ucelených etap. Architektonické a urbanistické řešení revitalizace, jejímž autorem je docent Matouš Jebavý, vychází ze stávajícího dochovaného řešení této části parku.

V roce 2017 byla zrealizována rekonstrukce historické brány Vozová v zadní části parku, o dva roky později v roce 2019 proběhla celková revitalizace prostoru hlavního výhledu na historické centrum.

Současná etapa revitalizace spočívá v rekonstrukci povrchů parkových cest, odvedení srážkových vod do vsakovacích galerií, rekonstrukci stávajících vodních prvků a instalaci nových pítek či vybudování přírodního amfiteátru.

Zároveň se počítá s obnovou romantické části parku a demolicí zázemí pro zahradníky. Dojde i k rozšíření parkového mobiliáře, instalovány budou nové lavičky, odpadkové koše i litinové patníky, které zabrání nežádoucímu vjezdu aut do parku.

Dojde i k proměně zdejšího romantického zákoutí s umělými modelovanými pařezy a kořeny. V plánu je obnova stávajícího ptačího pítka i litinové pumpy, které mají historickou hodnotu.

Nově budou vybudovány skalní výchozy ve formě amfiteátru pod objektem Mlíkárny. „Skalní výchozy budou připomínat hlediště pro diváky a travnatá plocha, která nahradila bývalou požární nádrž, bude vybavena odběrným místem elektrické energie. Místo tak získá širší společenské a rekreační využití,“ sdělil místostarosta Prahy 2 pro územní rozvoj a životní prostředí Václav Vondrášek (ODS).

Součástí revitalizace budou i sadovnické práce, které se týkají zejména zakomponování skupin keřů a solitérních stromů tak, aby byl umožněn výhled na severní část města.

Dojde k nové výsadbě dřevin na svazích, konkrétně 48 kusů stromů, 2 240 kusů keřů a 18 000 kusů cibulovin. V místě odstraněného zázemí pro zahradníky vznikne nová cesta lemovaná duby, jabloněmi a třešněmi s doplněním růží a vyšších kvetoucích keřů.


Autor: TZ, red

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru