Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Park na Klárově dokončí v září, v Cihelné se řeší protipovodňové zábrany
Volné prostranství u stanice metra Malostranská prochází proměnou, nově na něm porostou stromy. Foto: Jan Puci

Park na Klárově dokončí v září, v Cihelné se řeší protipovodňové zábrany

Parky Klárov a Cihelná prochází úpravami, práce skončí v průběhu letošního podzimu. Zatímco Klárov bude dokončený už v září, Cihelná až o pár týdnů později. Je tam totiž potřeba vyřešit instalaci vylepšených základů pro mobilní protipovodňové zábrany. Informoval o tom radní Prahy 1 Richard Bureš (ODS).

Před rokem začala první městská část s úpravami parku Cihelná na Malé Straně. V rámci prací vzniká pod Mánesovým mostem stezka, po které se cyklisté i chodci dostanou pohodlně z parku Cihelná na Klárov a Kosárkovo nábřeží vedoucí podél sídla Úřadu vlády ČR. Pod mostem přitom do loňska přebývali lidé bez domova a místo bylo pro veřejnost nepřístupné.

cihelna-srpen-2022

Aktuální podoba parku Cihelná. Foto: Jan Puci

Čilý stavební ruch však v posledních dnech a týdnech utichl. Důvodem je fakt, že se v součinnosti s hlavním městem řeší úprava základu pro mobilní zábrany.

„Nebylo by hospodárné chtít za každou cenu stihnout úpravy parku co nejdřív, a pak příští rok cesty kvůli mobilním zábranám zase rozkopat. Zábrany tu jsou v oblouku, což zvyšuje tlak vody, takže je musíme posílit,“ uvedl radní Bureš.

Na tabuli umístěné na oplocení je uvedeno, že práce by měly skončit do 21. září. „Ale zasáhnul tu vyšší zájem, což ochrana před povodněmi určitě je. Ale do konce stavební sezony na přelomu října a listopadu bude park dodělán,“ pokračoval.

V parku bude nový mobiliář i cesty, více stromů, dětské hřiště, pítko, okrasný záhon růží nebo pobytové schodiště. 

To parkem Klárov pás protipovodňové ochrany nevede, takže problém s řešením základů odpadá. Zde je nyní poměrně živo, pracovníci nasmlouvané firmy provádí úpravy cest, hloubí se jámy pro třiadvacet stromů. 

„Stromy budou vysazeny s ohledem na klimatické podmínky v následujících týdnech. Vše by se mělo stihnout dokončit v průběhu září,“ dodal radní Bureš.


Autor: Jan Puci

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru