Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Park na Klárově dokončí v září, v Cihelné se řeší protipovodňové zábrany
Volné prostranství u stanice metra Malostranská prochází proměnou, nově na něm porostou stromy. Foto: Jan Puci

Park na Klárově dokončí v září, v Cihelné se řeší protipovodňové zábrany

Parky Klárov a Cihelná prochází úpravami, práce skončí v průběhu letošního podzimu. Zatímco Klárov bude dokončený už v září, Cihelná až o pár týdnů později. Je tam totiž potřeba vyřešit instalaci vylepšených základů pro mobilní protipovodňové zábrany. Informoval o tom radní Prahy 1 Richard Bureš (ODS).

Před rokem začala první městská část s úpravami parku Cihelná na Malé Straně. V rámci prací vzniká pod Mánesovým mostem stezka, po které se cyklisté i chodci dostanou pohodlně z parku Cihelná na Klárov a Kosárkovo nábřeží vedoucí podél sídla Úřadu vlády ČR. Pod mostem přitom do loňska přebývali lidé bez domova a místo bylo pro veřejnost nepřístupné.

cihelna-srpen-2022

Aktuální podoba parku Cihelná. Foto: Jan Puci

Čilý stavební ruch však v posledních dnech a týdnech utichl. Důvodem je fakt, že se v součinnosti s hlavním městem řeší úprava základu pro mobilní zábrany.

„Nebylo by hospodárné chtít za každou cenu stihnout úpravy parku co nejdřív, a pak příští rok cesty kvůli mobilním zábranám zase rozkopat. Zábrany tu jsou v oblouku, což zvyšuje tlak vody, takže je musíme posílit,“ uvedl radní Bureš.

Na tabuli umístěné na oplocení je uvedeno, že práce by měly skončit do 21. září. „Ale zasáhnul tu vyšší zájem, což ochrana před povodněmi určitě je. Ale do konce stavební sezony na přelomu října a listopadu bude park dodělán,“ pokračoval.

V parku bude nový mobiliář i cesty, více stromů, dětské hřiště, pítko, okrasný záhon růží nebo pobytové schodiště. 

To parkem Klárov pás protipovodňové ochrany nevede, takže problém s řešením základů odpadá. Zde je nyní poměrně živo, pracovníci nasmlouvané firmy provádí úpravy cest, hloubí se jámy pro třiadvacet stromů. 

„Stromy budou vysazeny s ohledem na klimatické podmínky v následujících týdnech. Vše by se mělo stihnout dokončit v průběhu září,“ dodal radní Bureš.


Autor: Jan Puci

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru