Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Park na Klárově dokončí v září, v Cihelné se řeší protipovodňové zábrany
Volné prostranství u stanice metra Malostranská prochází proměnou, nově na něm porostou stromy. Foto: Jan Puci

Park na Klárově dokončí v září, v Cihelné se řeší protipovodňové zábrany

Parky Klárov a Cihelná prochází úpravami, práce skončí v průběhu letošního podzimu. Zatímco Klárov bude dokončený už v září, Cihelná až o pár týdnů později. Je tam totiž potřeba vyřešit instalaci vylepšených základů pro mobilní protipovodňové zábrany. Informoval o tom radní Prahy 1 Richard Bureš (ODS).

Před rokem začala první městská část s úpravami parku Cihelná na Malé Straně. V rámci prací vzniká pod Mánesovým mostem stezka, po které se cyklisté i chodci dostanou pohodlně z parku Cihelná na Klárov a Kosárkovo nábřeží vedoucí podél sídla Úřadu vlády ČR. Pod mostem přitom do loňska přebývali lidé bez domova a místo bylo pro veřejnost nepřístupné.

cihelna-srpen-2022

Aktuální podoba parku Cihelná. Foto: Jan Puci

Čilý stavební ruch však v posledních dnech a týdnech utichl. Důvodem je fakt, že se v součinnosti s hlavním městem řeší úprava základu pro mobilní zábrany.

„Nebylo by hospodárné chtít za každou cenu stihnout úpravy parku co nejdřív, a pak příští rok cesty kvůli mobilním zábranám zase rozkopat. Zábrany tu jsou v oblouku, což zvyšuje tlak vody, takže je musíme posílit,“ uvedl radní Bureš.

Na tabuli umístěné na oplocení je uvedeno, že práce by měly skončit do 21. září. „Ale zasáhnul tu vyšší zájem, což ochrana před povodněmi určitě je. Ale do konce stavební sezony na přelomu října a listopadu bude park dodělán,“ pokračoval.

V parku bude nový mobiliář i cesty, více stromů, dětské hřiště, pítko, okrasný záhon růží nebo pobytové schodiště. 

To parkem Klárov pás protipovodňové ochrany nevede, takže problém s řešením základů odpadá. Zde je nyní poměrně živo, pracovníci nasmlouvané firmy provádí úpravy cest, hloubí se jámy pro třiadvacet stromů. 

„Stromy budou vysazeny s ohledem na klimatické podmínky v následujících týdnech. Vše by se mělo stihnout dokončit v průběhu září,“ dodal radní Bureš.


Autor: Jan Puci

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru