Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
K revitalizaci Jezerky je dokončena studie, úpravy parku by měly začít příští rok
Park Jezerka. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

K revitalizaci Jezerky je dokončena studie, úpravy parku by měly začít příští rok

Praha 4 ve spolupráci s architekty dokončila koncepční krajinářsko-urbanistickou studii revitalizace parku Jezerka. Studie vznikla na základě participace s veřejností. Městská část o tom informovala na svém oficiálním webu.

„Byl tak učiněn první důležitý krok k postupné revitalizaci jednoho z nejvýznamnějších parků v Praze 4,“ uvedl Patrik Opa (ODS), radní pro územní rozvoj a výstavbu. 

Studie zhodnotila stav a potenciál parku a navrhla dlouhodobou koncepci revitalizace rozdělenou do několika etap. 

Jako podklad pro zpracování studie byly využity výsledky dotazníkového šetření o možné budoucnosti lokality, kterého se účastnilo 355 respondentů.

„Může tedy začít projektová příprava první etapy spočívající v rekonstrukci jezírka a oživení jeho nejbližšího okolí. K vlastní realizaci dojde během příštího roku," upřesnil Filip Vácha (TOP 09), radní odpovědný za investice do nemovitého majetku. 

K napájení jezírka bude využita dešťová voda ze střech usedlosti Jezerka. „Obnovíme tak dříve oblíbené místo, které je spolu s nedalekou usedlostí středobodem parku, a současně ušetříme zdroje pitné vody," dodal Tomáš Hrdinka (ANO 2011), radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 

Urbanistická studie revitalizace parku Jezerka je dostupná na webu pincity Prahy 4.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru