Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
K revitalizaci Jezerky je dokončena studie, úpravy parku by měly začít příští rok
Park Jezerka. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

K revitalizaci Jezerky je dokončena studie, úpravy parku by měly začít příští rok

Praha 4 ve spolupráci s architekty dokončila koncepční krajinářsko-urbanistickou studii revitalizace parku Jezerka. Studie vznikla na základě participace s veřejností. Městská část o tom informovala na svém oficiálním webu.

„Byl tak učiněn první důležitý krok k postupné revitalizaci jednoho z nejvýznamnějších parků v Praze 4,“ uvedl Patrik Opa (ODS), radní pro územní rozvoj a výstavbu. 

Studie zhodnotila stav a potenciál parku a navrhla dlouhodobou koncepci revitalizace rozdělenou do několika etap. 

Jako podklad pro zpracování studie byly využity výsledky dotazníkového šetření o možné budoucnosti lokality, kterého se účastnilo 355 respondentů.

„Může tedy začít projektová příprava první etapy spočívající v rekonstrukci jezírka a oživení jeho nejbližšího okolí. K vlastní realizaci dojde během příštího roku," upřesnil Filip Vácha (TOP 09), radní odpovědný za investice do nemovitého majetku. 

K napájení jezírka bude využita dešťová voda ze střech usedlosti Jezerka. „Obnovíme tak dříve oblíbené místo, které je spolu s nedalekou usedlostí středobodem parku, a současně ušetříme zdroje pitné vody," dodal Tomáš Hrdinka (ANO 2011), radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 

Urbanistická studie revitalizace parku Jezerka je dostupná na webu pincity Prahy 4.


Autor: red

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

5. února 2023 v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Další články
Nahoru