Dnes Středa - oblacno 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Revitalizace parku Cihelná: Stavební úřad Prahy 1 vydal kolaudační rozhodnutí
Revitalizace parku Cihelná se blíží ke konci. Foto: P1

Revitalizace parku Cihelná: Stavební úřad Prahy 1 vydal kolaudační rozhodnutí

Stavební úřad Prahy 1 vydal k 31. lednu 2023 kolaudační rozhodnutí ve věci parku Cihelná. Radnice Prahy 1 měla ke kvalitě provedené revitalizace parku několik připomínek, z nichž některé dosud nebyly vyřešeny. K tomu ale ještě dojde v rámci reklamací.

„Za životní prostředí jsme nebyli spokojeni například s kvalitou mlatových povrchů. Požadovali jsme urovnání povrchů, dosypání nerovností a odstranění boulí. Dále jsme měli připomínky k nekvalitně provedenému přechodu mezi dlažbou a nábřežní zdí," popsala místostarostka Prahy 1 pro životní prostředí Kateřina Klasnová (Rezidenti 1).

„Část našich připomínek už byla vypořádána, další budeme řešit v rámci reklamací, protože jsme nechtěli brzdit termín kolaudace. Nicméně ještě je nutné oplotit osetou, ale dosud nezatravněnou severní část parku do doby první seče, tedy někdy do dubna nebo května. Zadala jsem také přetření graffiti. Ačkoli to nebylo součástí stavby, považuji za naprostý paradox, aby se otevřel nový park, který hyzdí pomalované zdi," dodala.

Kolaudační rozhodnutí podle ní nyní obdrží všichni zúčastnění, kteří budou mít 15 dní na případné námitky.


Autor: TZ, red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru