Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Revitalizace parku Cihelná: Stavební úřad Prahy 1 vydal kolaudační rozhodnutí
Revitalizace parku Cihelná se blíží ke konci. Foto: P1

Revitalizace parku Cihelná: Stavební úřad Prahy 1 vydal kolaudační rozhodnutí

Stavební úřad Prahy 1 vydal k 31. lednu 2023 kolaudační rozhodnutí ve věci parku Cihelná. Radnice Prahy 1 měla ke kvalitě provedené revitalizace parku několik připomínek, z nichž některé dosud nebyly vyřešeny. K tomu ale ještě dojde v rámci reklamací.

„Za životní prostředí jsme nebyli spokojeni například s kvalitou mlatových povrchů. Požadovali jsme urovnání povrchů, dosypání nerovností a odstranění boulí. Dále jsme měli připomínky k nekvalitně provedenému přechodu mezi dlažbou a nábřežní zdí," popsala místostarostka Prahy 1 pro životní prostředí Kateřina Klasnová (Rezidenti 1).

„Část našich připomínek už byla vypořádána, další budeme řešit v rámci reklamací, protože jsme nechtěli brzdit termín kolaudace. Nicméně ještě je nutné oplotit osetou, ale dosud nezatravněnou severní část parku do doby první seče, tedy někdy do dubna nebo května. Zadala jsem také přetření graffiti. Ačkoli to nebylo součástí stavby, považuji za naprostý paradox, aby se otevřel nový park, který hyzdí pomalované zdi," dodala.

Kolaudační rozhodnutí podle ní nyní obdrží všichni zúčastnění, kteří budou mít 15 dní na případné námitky.


Autor: TZ, red

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru