dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C

Revitalizace kontejnerových stanovišť

Praha 4 bude pokračovat v revitalizaci starých kontejnerových stanovišť. Od července loňského roku bylo opraveno 11 ohrádek pro kontejnery, v současné době se připravuje revitalizace dalších sedmi. Dosud bylo v loňském a letošním roce na jejich revitalizaci proinvestováno zhruba 300 000 korun, letos se ještě plánuje investice ve výši dalších 150 000 korun.

Jde o kontejnerová stanoviště, která se nacházejí na území městské části Praha 4 na pozemcích Hlavního města Prahy. Často jsou v nevyhovujícím stavu a v jejich okolí je nepořádek z odpadků vytahaných z kontejnerů a pohozených na zemi. Do kontejnerových stání se celé dlouhé roky neinvestovalo, na mnoha místech jsou rozbitá a poničená. Vedení radnice proto přišlo s inciativou, která je určena jejich vlastníkům. Cílem je dostat kontejnery pod zámek, udělat stanoviště krytá a uzamykatelná.

„Chceme, aby stanoviště měla jednotný líbivý vzhled a hlavně byla uzamykatelná, a tím se minimalizoval nepořádek kolem nich,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Zájem o tuto službu je velký a někdy k naší lítosti bohužel přesahuje finanční možnosti Prahy 4. Přesto věřím, že získáme další finanční prostředky a budeme moci v revitalizaci kontejnerových stanovišť a zkulturnění našich sídlišť pokračovat,“ dodal.

Městská část financuje sanaci pozemku, popřípadě opravu pevných zdí, a na vlastníkovi, buď společenství vlastníků jednotek, anebo bytovém družstvu, je, aby vybudoval pro kontejnery uzamykatelný kovový přístřešek.

Revitalizace pozemků pro kontejnery probíhá výhradně na území městské části Praha 4 a výše finanční částky, kterou radnice přispívá na jednotlivé projekty, se odvíjí od technického stavu konkrétního stanoviště. Sanace zahrnuje především bourání a odvoz zbytků starých zdí, pokud jsou součástí kontejnerového stanoviště, rozbitých betonových podlah a řezání kovových konstrukcí.


Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Včera v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Včera ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Včera ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Včera v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Včera v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Včera v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Včera v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Včera v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Další krátké zprávy
Nahoru