dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražský život

Revitalizace Havlíčkova náměstí

Oblíbený veřejný prostor uprostřed Žižkova dostane novou podobu. Práce na jeho obnově, které začaly před několika dny, by měly skončit na podzim letošního roku.

Vytvořit kultivovaný veřejný prostor, který by měl plnit reprezentativní, komunitní a rekreační funkce – to je cíl revitalizace Havlíčkova náměstí, která promění toto prostranství během následujících měsíců k nepoznání.

Projekt, podle kterého bude přestavba náměstí probíhat, v první fázi zahrnuje vykácení neperspektivních, to jest nekvalitních stromů ve zhoršeném zdravotním stavu.

Vychází přitom z historického principu jasné definice centrálního prostoru se sochou. Úpravou okolního terénu a doplněním kvalitní výsadby zvýší ekologickou a ekonomickou hodnotu náměstí, stejně jako bezpečnost a funkčnost prostranství. Snížit by se do budoucna měla také hlučnost a prašnost v oblasti.

Celkové náklady na rekonstrukci náměstí jsou plánovány ve výši 12,5 mil. Kč, více než 12 mil. Kč z této částky ale pokryje dotace z magistrátní pokladny, kterou žižkovská radnice získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost.


Další články
Nahoru