Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letní Praha

Reuse den na Šestce: Dejte druhou šanci nepotřebným věcem

Nevíte, co s nepoužívaným kuchyňským vybavením? Nemůžete dovřít dveře skříně, protože je plná nenošeného oblečení? Nebo už nemáte kam dávat knihy? Hlavní město Praha a městská část Praha 6 pro vás má řešení. REUSE DEN na ŠESTCE, nebo také swap – výměnu věcí. Návštěvníci se mohou přinést předměty, které už nepotřebují a jsou v dobrém stavu, anebo odnést to, co se jim bude hodit. To vše zdarma. Přinesení věcí není podmínkou. Součástí akce bude bohatý tematický doprovodný program pro děti i dospělé. 

„Zveme všechny obyvatele šestky na tradiční místo, které nabídne tentokrát novou akci – výměnu věcí a k tomu zajímavý ekologický program. Chceme ukázat další možnosti, jak předcházet vzniku odpadu, dávat starým věcem novou šanci a přispět k udržitelnému životu. Zároveň se chystáme reuse den pořádat pravidelně a zavést tak novou tradici vedle lokálních komunitních swapů či bleších trhů, které už na řadě míst šestky probíhají a které vítáme a také podporujeme,“ říká Petr Palacký, radní pro životní prostředí a klima.

Reuse den se uskuteční tuto neděli 25. června v čase od 10 do 18 hodin na Vítězném náměstí, v místě konání farmářských trhů. Lze sem donést či získat oblečení, obuv, hry a hračky, knihy, nářadí, nábytek, nádobí, příbory, sportovní doplňky a jiné předměty z domácnosti, které již neplánujete využívat, a dát jim druhou šanci. Vše ale musí být zachovalé a funkční – zkrátka takové, jaké byste s klidem věnovali komukoliv blízkému. O předměty, které nenajdou své nové majitele, se pořadatelé postarají.

Součástí akce budou také přednášky i workshopy na téma reuse – znovuvyužití předmětů, snižování množství odpadu, cirkulární principy, up-cycling jako alternativa k fast fashion či udržitelnost. Dozvíte se, jak fungují a získáte praktické rady a tipy, jak věci z druhé ruky efektivně využívat a vracet je do oběhu. Zajímavý doprovodný program je připraven i pro děti. Představí se řada neziskových organizací.

Co je to SWAP?
Swap česky znamená vzájemná výměna. Na swapu lidé nenakupují zboží za peníze, vyměňují tu své oblečení, obuv, doplňky, věci do domácnosti, nábytek, pokojové rostliny a knihy za jiné věci z druhé ruky.

REUSE DEN – SWAP je společná iniciativa Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 6. Akce je určena pro širokou veřejnost a je kompletně zdarma.
Termín: neděle 25. 6. 2023 | 10.00 – 18.00 h
Místo konání: Vítězné náměstí, Praha 6 (v místě konání farmářských trhů – Trhy na Kulaťáku)


Autor: Alo

Praha 9: Babí léto u Fontány Střížkov

2. září 2023 v 10:53

Praha 9 oslaví letošní léto i v září. Zábavné odpoledne, kde nebude chybět hudba, kvíz a vystoupení mažoretek se koná v pátek 8. září u Fontány Střížkov v Parku Přátelství.

Praha 13: Turnaj v minigolfu je zrušen

28. srpna 2023 ve 12:27

Turnaj v minigolfu v Centrálním parku Prahy 13 se měl konat v úterý 29. srpna od 10 hodin. Z důvodu nepříznivého počasí je turnaj v minigolfu zrušen, náhradní termín bude zveřejněn v nejbližší době. 

Začíná Dejvické divadelní léto

26. srpna 2023 v 09:49

Zahrádku Klubovny v Praze 6 zabralo divadelní šapito. Ve čtyřech dnech se odehrají čtyři inscenace renomovaných pražských spolků. O víkendu pak můžete vzít děti na odpolední dětská představení se vstupem zdarma.

Letní kino Zahrada: Můžem i s mužem

25. srpna 2023 v 07:36

Můžem i s mužem, NEromantickou komedii plnou smíchu, sebeironie a krutých pravd ze života promítá letní kino Zahrada v pondělí 4. září od 20:30 hodin.

Třebonické letní hry, vstup je zdarma

23. srpna 2023 ve 14:38

Sportovní zápolení nabídne soutěžní klání tříčlenných družstev v pěti netradičních disciplínách, které se zatím na mistrovství světa ani olympiádu nedostaly.

Letní kino v botanické zahradě

23. srpna 2023 v 06:16

Promítání pod širým nebem v Botanické zahradě v Troji nabídne dva filmové večery v pátek 1. září a sobotu 2. září za zvýhodněnou cenu.

Praha 14: Svatobartolomějská pouť v Kyjích

21. srpna 2023 v 09:19

V Kostele svatého Bartoloměje v Kyjích, na Farní zahradě, v Šimanovské ulici a v Kulturním domě KD Kyje se 26. srpna a 27. srpna koná Svatobartolomějská pouť.

Praha 10: 68 objektivem Františka Dostála, vršovického fotografa

21. srpna 2023 v 07:40

Dnes je to 55 let okamžiku, kdy do Československa vpadla vojska Varšavské smlouvy a začala okupace. Praha 10 si 21. srpen 1968 připomíná výstavou před OC Cíl na Zahradním Městě

Zažij Itálii na Střeleckém ostrově

21. srpna 2023 v 06:05

Dva dny plné italské kuchyně, různých druhů prosecca a vín ze všech regionů Itálie 25. a 26. srpna na Střeleckém ostrově v Praze 1.

Park Portheimka: Lazer Viking a Nika

18. srpna 2023 v 07:26

Portheimka ožije ve čtvrtek 24. srpna v 17:30 hudbou. Druhý koncert ze série United Prague 5 se bude konat v parku Portheimka u metra Anděl.

Koncert Prahy 2 na Karlově náměstí

17. srpna 2023 v 17:51

Poslední koncert Prahy 2 z cyklu Hudba v parcích se koná 23. srpna na Karlově náměstí. Koncert začne v 18 hodin a je zdarma.

Vintage oblečení, módní přehlídku a streetfood nabídne Food & Vintage Market

16. srpna 2023 v 07:07

Holešovická tržnice ve spolupráci se startupem Leepa přinese do areálu tržnice 19. srpna jedinečnou akci Food & Vintage Market. Návštěvníci se mohou těšit nejen na možnost nakoupit unikátní second hand fashion kousky a ochutnat to nejlepší z Food Truck Pointu, ale také zažít jedinečnou...

Letní Letná slaví dvacáté narozeniny, představí to nejlepší z nového cirkusu

15. srpna 2023 v 15:13

Letní Letná má za sebou devatenáct let na scéně a dvacáté narozeniny chce oslavit společně s návštěvníky, pro které připravuje unikátní projekt Pocta novému cirkusu. Pod vedením švédského Cirkusu Cirkör můžete vidět nevídanou show, inspirovanou původní švédskou Aquanauts, která se bude dít na...

Další články
Nahoru