dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - jasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
33°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Retroden v muzeu: Staň se manekýnou nebo manekýnem

Travertinový sál Nové budovy Národního muzea se v sobotu 12. listopadu v rámci doprovodného programu k výstavě Retro promění v přehlídkové molo. Malé manekýnky a manekýni předvedou návštěvníkům překrásné modely. Módní přehlídku doplní zábavný program pro rodiny s dětmi a komentovaná prohlídka výstavy Retro. 

Retroden „Staň se manekýnou nebo manekýnem“ se uskuteční od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Vítězové konkurzu Národního muzea se v sobotu ve 13 hodin představí v roli manekýnek a manekýnů v zajímavých modelech s retro účesy od profesionálních kadeřníků. Komise složená z autorů výstavy vybrala ze zaslaných přihlášek šest dívek a dva chlapce, kteří návštěvníkům předvedou historické kostýmy z fundusu České televize a tenisky Zebra značky Prestige.

Malí návštěvníci se budou moci také převléci do kostýmů a vyfotit se ve fotokoutku, nebo si vyzkoušet navrhnout svoje vlastní šaty. Hvězdné odpoledne zakončí minikurz swingu pro děti se zkušenou lektorkou Hanou Otáhalovou.

Program akce od 11 do 17 hodin

12 a 14 hodin
Komentovaná prohlídka výstavy Retro s autory
V rámci komentované prohlídky se návštěvníci dozvědí nejenom zajímavosti o fenoménu retro, ale i z příprav celé výstavy.

13 hodin
Módní přehlídka
Dětská módní prohlídka představí modely, které korespondují s oděvy vystavenými ve výstavě Retro. Přehlídku bude komentovat kurátorka sbírky novodobé módy Národního muzea Miroslava Burianová.

15 hodin
Slosování
Zasoutěžit si mohou i dospělí! Vítěz slosování vyhraje předplatné časopisu Burda Style.

15:30 hodin
Swing s Hankou Otáhalovou
Pro malé zájemce je připravený minikurz swingu s lektorkou tance Hanou Otáhalovou.

11 – 17 hodin
Fotokoutek
Každý malý návštěvník si bude moci vyzkoušet historický kostým a vyfotit se ve stylu filmových hvězd.

Hrajeme si na návrháře
Zájemci si vyzkouší práci návrháře – prostřednictvím různých technik navrhnou vlastní šaty.

Tombola
Soutěžící, kteří správně splní úkoly, čeká odměna na památku, kterou si vylosují v tombole.

Akce se koná v sobotu 12. listopadu od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1. Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea. Více informací najdete na www.nm.cz.


Malešičák - open air festival 2018

Dnes v 07:30

Zatančit, zazpívat, posedět, popít a užít si pohodové hudební odpoledne plné skvělých kapel a zábavy můžete na fetivalu pod širým nebem v sobotu 25. srpna.

Indiánský den na Ladronce

19. srpna 2018 ve 13:52

Poradna Vigvam připravuje 8. září pro malé i velké již 4. ročník charitativní akce, která podporuje děti a jejich rodiny, které zasáhla tragická smrt. Zemřel jim otec, manžel, matka, syn či sourozenec. Cílem akce je dát vědět o činnosti poradny a podpořit ty, kteří se nacházejí v těžké...

Na operu do Písecké brány

19. srpna 2018 v 06:41

V Písecké bráně v Praze 6 zazní ty nejkrásnější melodie z českých oper Prodaná nevěsta a Rusalka v podání sboru a sólistů Národního divadla.

Přípravy VyšeHrátek vrcholí, festival začne první týden v září

17. srpna 2018 v 19:51

Stejně jako každý rok i letos organizátoři festivalu VyšeHrátky celé léto intenzivně pracují na tom, aby mohli v září prodloužit dětem prázdniny. Kromě oslavy 15 let od prvního ročníku VyšeHrátky připomenou i 100. výročí založení republiky. Festival nabídne pohádky, workshopy, interaktivní...

Praha 1 zpřístupní prohlídku celkem 9 historických míst

17. srpna 2018 v 07:50

Další ročník Dnů evropského dědictví tentokrát proběhne ve dnech 8. a 9. září, kdy se otevřou zajímavé soukromé i veřejné památky, včetně těch, které nebývají běžně přístupné nebo jsou otevřeny jen příležitostně. MČ Praha 1 garantuje v rámci akce zpřístupnění a prohlídku celkem...

Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

16. srpna 2018 v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Prozkoumejte v neděli okolí Anežského kláštera

15. srpna 2018 v 09:18

Neděle 19. srpna ve 13:30, 15, 17, 18:30 hodin. Multimediální divadelní procházka po stopách asanované chudinské čtvrti.

Posvícení v Úněticích

15. srpna 2018 v 07:33

Pivovar zve v sobotu a v neděli na posvícenskou zábavu – probíhají zde různé soutěže – soutěž o Nejlepší koláč, soutěž Silných paží…. Pravidelně je uvařen a v den Posvícení naražen Posvícenecký speciál. Vrcholem je taneční zábava v pivovarské stodole.

Malý Mikuláš se loučí s Prahou

14. srpna 2018 v 17:26

Villa Pellé otevírá poslední týden úspěšné výstavy francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquse Sempého. Přijďte se rozloučit s Mikulášem a jeho kamarády, celá parta odjíždí z pražských prázdnin zpět do Paříže už příští týden. Poslední možnost navštívit výstavu máte tuto neděli, 19. srpna...

Setkání maminek a miminek v září

14. srpna 2018 ve 12:08

Pro maminky a děti do tří let připravuje radnice první městské části Mama klub, setkání maminek a jejich ratolestí.

Další články
Nahoru