dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Retroden v muzeu: Staň se manekýnou nebo manekýnem

Travertinový sál Nové budovy Národního muzea se v sobotu 12. listopadu v rámci doprovodného programu k výstavě Retro promění v přehlídkové molo. Malé manekýnky a manekýni předvedou návštěvníkům překrásné modely. Módní přehlídku doplní zábavný program pro rodiny s dětmi a komentovaná prohlídka výstavy Retro. 

Retroden „Staň se manekýnou nebo manekýnem“ se uskuteční od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Vítězové konkurzu Národního muzea se v sobotu ve 13 hodin představí v roli manekýnek a manekýnů v zajímavých modelech s retro účesy od profesionálních kadeřníků. Komise složená z autorů výstavy vybrala ze zaslaných přihlášek šest dívek a dva chlapce, kteří návštěvníkům předvedou historické kostýmy z fundusu České televize a tenisky Zebra značky Prestige.

Malí návštěvníci se budou moci také převléci do kostýmů a vyfotit se ve fotokoutku, nebo si vyzkoušet navrhnout svoje vlastní šaty. Hvězdné odpoledne zakončí minikurz swingu pro děti se zkušenou lektorkou Hanou Otáhalovou.

Program akce od 11 do 17 hodin

12 a 14 hodin
Komentovaná prohlídka výstavy Retro s autory
V rámci komentované prohlídky se návštěvníci dozvědí nejenom zajímavosti o fenoménu retro, ale i z příprav celé výstavy.

13 hodin
Módní přehlídka
Dětská módní prohlídka představí modely, které korespondují s oděvy vystavenými ve výstavě Retro. Přehlídku bude komentovat kurátorka sbírky novodobé módy Národního muzea Miroslava Burianová.

15 hodin
Slosování
Zasoutěžit si mohou i dospělí! Vítěz slosování vyhraje předplatné časopisu Burda Style.

15:30 hodin
Swing s Hankou Otáhalovou
Pro malé zájemce je připravený minikurz swingu s lektorkou tance Hanou Otáhalovou.

11 – 17 hodin
Fotokoutek
Každý malý návštěvník si bude moci vyzkoušet historický kostým a vyfotit se ve stylu filmových hvězd.

Hrajeme si na návrháře
Zájemci si vyzkouší práci návrháře – prostřednictvím různých technik navrhnou vlastní šaty.

Tombola
Soutěžící, kteří správně splní úkoly, čeká odměna na památku, kterou si vylosují v tombole.

Akce se koná v sobotu 12. listopadu od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1. Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea. Více informací najdete na www.nm.cz.


Staromatějská pouť 2019

Včera v 08:16

Vydat se v neděli 24. února po stopách našich předků a oslavit svátek sv. Matěje můžete na Staromatějské pouti. Putování do kostela sv. Matěje nad Šárkou zahájí procesí se společným zpěvem starobylých písní. 

Mezinárodní den průvodců 2019 v Praze

Včera v 07:23

Sobota 23. února se ponese ve znamení Mezinárodního dne průvodců. V rámci akce pořádané pod záštitou Asociace průvodců ČR si budou moci zájemci užít bezplatné prohlídky Prahy.

Geosvět 2019

Včera v 07:16

Na veletrhu Geosvět / Minerály a drahé kameny najdete 23. a 24. února minerály, drahé kameny, zkameněliny, autorské šperky nebo specializovanou literaturu.

Skipark na Vypichu bude na víkend připraven

Včera v 07:07

Vzhledem k očekávanému ochlazení na víkend připravují ve Skiparku Praha novou porci sněhu, organizátoři budou zasněžovat a upravovat trať.

Jak podpořit dobrý start dítěte před vstupem do školy. Přednáška v Praze 13

21. února 2019 v 16:03

Workshop zaměřený na děti před vstupem do školy se koná ve čtvrtek 28. února od 16 hodin.

Skleněná sobota: Design v Portheimce

20. února 2019 v 09:42

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo, proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla. Vstup na akci zdarma

Sobota: Slavnostní ukončení letenského kluziště

20. února 2019 v 09:21

Exhibiční vystoupení dětí z týmu SK krasobruslení Sparta, Ledová show plná pokusů, ukázka curlingu. Kluziště na Letné se slavnostně rozloučí v sobotu 23. února od 15 hodin.

Praha 13 zve na výstavu: Draci v kresbách a malbách dětí

19. února 2019 ve 12:06

Výstavu děl z výtvarných dílen dětí z DDM Stodůlky můžete vidět od 5. do 20. března v Městské knihovně ve Mlejně.

Bazar dětského oblečení v Komunitním centru sv. Prokopa

19. února 2019 v 09:25

Chcete-li si pro své děti pořídit výbavu na jaro a léto, přijďte 23. února mezi 9. – 14. hodinou do Komunitního centra sv. Prokopa, V Hůrkách 1292/8, Praha 13. Čekat na vás bude nejen oblečení a doplňky pro děti, ale i skákací hrad, vychutnat si můžete výbornou kávu, limonádu nebo...

Tradiční Řeporyjský masopust

19. února 2019 v 09:04

Zahájení masopustního průvodu v sobotu 23. února v 15 hodin na Řeporyjském náměstí. Akce bude dále pokračovat občerstvením a veselicí ve Studiu Bubec – Tělovýchovná 748, Řeporyje. O hudební doprovod se postará HovaDuo+.

V sobotu začne Matějská pouť

19. února 2019 v 08:33

Matějská pouť se koná od soboty 23. února do 22. dubna v areálu Výstaviště Praha. Na návštěvníky čekají tradiční i nové zahraniční atrakce, stánky s rychlým občerstvením, suvenýry, sladkosti.

Vepřové hody pod širým nebem

19. února 2019 v 08:19

Pro návštěvníky Hořejšího nábřeží na Smíchově budou v sobotu 23. února připraveny klasické zabíjačkové speciality, jako jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Těšit se můžete také na dobroty z udíren – klobásy, špeky nebo uzené šunky.

Dopoledne pro mrňousky

19. února 2019 v 08:13

Nejmenší čtenáři a jejich rodiče se mohou ve čtvrtek 21. února společně setkat s knížkou. Hravé dopoledne spojené s čtením, povídáním a drobným vyráběním je připraveno v knihovně pro děti od 2 let v dětském koutku.

Do zoo za zvířátky a písničkou. Hudební dílna pro děti

19. února 2019 v 08:07

Vyrazit do Afriky za zvířátky mohou děti od 6 do 12 let do hudební zoo. Na chvíli se mohou stát troubícím slonem nebo klapat zuby jako krokodýl a k tomu ještě tancovat, zpívat a hrát na nástroj.

Další články
Nahoru