dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Retroden v muzeu: Staň se manekýnou nebo manekýnem

Travertinový sál Nové budovy Národního muzea se v sobotu 12. listopadu v rámci doprovodného programu k výstavě Retro promění v přehlídkové molo. Malé manekýnky a manekýni předvedou návštěvníkům překrásné modely. Módní přehlídku doplní zábavný program pro rodiny s dětmi a komentovaná prohlídka výstavy Retro. 

Retroden „Staň se manekýnou nebo manekýnem“ se uskuteční od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Vítězové konkurzu Národního muzea se v sobotu ve 13 hodin představí v roli manekýnek a manekýnů v zajímavých modelech s retro účesy od profesionálních kadeřníků. Komise složená z autorů výstavy vybrala ze zaslaných přihlášek šest dívek a dva chlapce, kteří návštěvníkům předvedou historické kostýmy z fundusu České televize a tenisky Zebra značky Prestige.

Malí návštěvníci se budou moci také převléci do kostýmů a vyfotit se ve fotokoutku, nebo si vyzkoušet navrhnout svoje vlastní šaty. Hvězdné odpoledne zakončí minikurz swingu pro děti se zkušenou lektorkou Hanou Otáhalovou.

Program akce od 11 do 17 hodin

12 a 14 hodin
Komentovaná prohlídka výstavy Retro s autory
V rámci komentované prohlídky se návštěvníci dozvědí nejenom zajímavosti o fenoménu retro, ale i z příprav celé výstavy.

13 hodin
Módní přehlídka
Dětská módní prohlídka představí modely, které korespondují s oděvy vystavenými ve výstavě Retro. Přehlídku bude komentovat kurátorka sbírky novodobé módy Národního muzea Miroslava Burianová.

15 hodin
Slosování
Zasoutěžit si mohou i dospělí! Vítěz slosování vyhraje předplatné časopisu Burda Style.

15:30 hodin
Swing s Hankou Otáhalovou
Pro malé zájemce je připravený minikurz swingu s lektorkou tance Hanou Otáhalovou.

11 – 17 hodin
Fotokoutek
Každý malý návštěvník si bude moci vyzkoušet historický kostým a vyfotit se ve stylu filmových hvězd.

Hrajeme si na návrháře
Zájemci si vyzkouší práci návrháře – prostřednictvím různých technik navrhnou vlastní šaty.

Tombola
Soutěžící, kteří správně splní úkoly, čeká odměna na památku, kterou si vylosují v tombole.

Akce se koná v sobotu 12. listopadu od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1. Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea. Více informací najdete na www.nm.cz.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru