dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Retro jízdy v MHD na sebe budou navazovat, za den jich stihnete několik
Mezi Řepy a Smíchovem bude jezdit historická tramvaj T1. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Retro jízdy v MHD na sebe budou navazovat, za den jich stihnete několik

Při oslavách Dne Pražské integrované dopravy se budou moci Pražané za dva týdny svézt historickým metrem, vlaky, tramvajemi i autobusy. O konání akce pro milovníky MHD sice již server Pražský patriot informoval, ale program byl nyní upřesněn. Lze si jej tak již nyní naplánovat tak, abyste se stihli během jednoho dne svézt všemi retro dopravními prostředky.

V sobotu 23. listopadu budou jezdit po Praze od 10 do 16 hodin v šedesátiminutových intervalech historická vozidla veřejné dopravy.

Na lince metra B pojede mezi stanicemi Zličín a Florenc sovětská souprava typu 81–71. Ve stanici Anděl lze přestoupit na historickou tramvaj typu T1, která se vyráběla v padesátých letech minulého století v Tatře Smíchov.

Tramvaj vás odveze do stanice Sídliště Řepy, kde můžete přestoupit do legendárních autobusů Karosa ŠL1, Škoda 706 RTO s vlekem a Škoda 706 RO.

„Ertéóčko“ a další historické autobusy vás přes Zličín, kde si můžete vrátit do centra sovětskou soupravu metra, dopraví do Rudné u Prahy. Mezi Rudnou a Smíchovským nádražím bude pendlovat motorový vlak s vozy řady 830 a Bix z 50. let minulého století.

A pokud po návratu na Smíchov nebudete mít cestování historií ještě dost, lze se svézt do Dobřichovic elektrickým pantografem řady 451, který získal přezdívky Emilka a Žabotlam. Nebo si můžete trasu naplánovat jakkoli jinak.

Jednotlivé nostalgické linky na sebe budou v rámci Dne Pražské integrované dopravy v přestupních stanicích navazovat.

den-pid-nahled

* plánek lze zvětšit prokliknutím


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru