Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Restorio maximálně zjednodušuje prodej použitých knih
Ilustrační foto: Restorio.cz

Restorio maximálně zjednodušuje prodej použitých knih

Nový web Restorio.cz umožňuje čtenářům nakupovat i prodávat knihy zároveň. Majetkově do něj s Romanem Frajtem vstoupilo i nakladatelství Albatros Media.

Prodávající obdrží za knihy celou slíbenou částku na účet. Bez ohledu na to, jestli se jeho knihy prodají nebo ne. „Riziko, že se neprodají, na sebe bereme my,“ vysvětlil Roman Frajt, zakladatel Restoria, který je podepsán například i pod úspěšnými portály vykupujeme-online.cz a online-antikvariat.cz.

„Na současném českém knižním trhu stoupá zájem o vracení použitých knih do oběhu. Jde o součást udržitelného přístupu k životu a nevidíme důvod, proč by knihy měly sloužit čtenářům pouze jednorázově. Princip znovupoužitelnosti se stává naší součástí, v budoucnu možná i dost významnou,“ uvedl generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec.

Restorio se podle Frajta snaží zájemcům celý proces prodeje a nákupu knih co nejvíce zjednodušit. „Ne každý je ochoten prodávat knihy napřímo prostřednictvím online portálů, protože je to náročné na čas. Když vás kontaktuje kupující, že má zájem o jednu knihu, musíte ji zabalit a odnést na poštu nebo do Zásilkovny. A vyděláte třeba jen sedmdesát korun. Ne každému také vyhovuje komisní prodej, při kterém čekáte, jestli se kniha vůbec prodá, a nemáte pod kontrolou ani stanovení její ceny,“ vysvětlil Frajt.

Prodávající může kromě Zásilkovny knihy po jejich zadání na webu Restoria odnést do jedné z deseti poboček hračkářství Agátin svět. Pobočky najdete v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, a Plzni. Knihy nemusí být zabalené, stačí třeba jen v tašce nebo krabici, společně s lístkem s číslem objednávky, e-mailem a telefonním číslem. Nebo lze využít na webu funkci „Prázdná bedýnka“ – tedy nemusí je zadávat sám, jen knihy zabalí a odešle do Restoria, kde vše udělají za něj. Včetně zadání aktuálních cen.

„Prodávající se také může rozhodnout, že výdělek daruje na dobročinné účely. Na webu si dokonce může vybrat, jaké konkrétní organizaci (například Člověk v tísni – SOS Ukrajina, NF šance onkoláčkům, Zvíře v tísni, Cesta domů a několik dalších). My k částce přidáme ještě 20 % navíc,“ uvedl Frajt. Zájemce může vhodit knížky i do sběrných kontejnerů KlokTex a podpořit tímhle způsobem charitativní projekty této organizace. 

Kromě knížek mohou lidé prodávat i nevytříděné Lego, deskové hry nebo videohry. „Lego vykupujeme na kila a podmínkou je, aby bylo v dobrém stavu. Tedy ne třeba polité,“ popsal Frajt. Také on potvrzuje, že jedním z hlavních cílů Restoria je neplýtvat.

Kupující, který na Restoriu nakoupí použité knihy, zase ušetří. „Knihy z druhé ruky jsou výrazně levnější než nové, přesto bývají většinou ve stavu jako nové. Češi se o knížky obecně dobře starají. Spousta knih už se ani sehnat nedá, takže jediným řešením je právě nákup z druhé ruky,“ dodal Roman Frajt.

Více se dozvíte na www.restorio.cz.


Autor: red

innogy: Oslava myšlenek a nápadů, které mění svět k lepšímu

19. dubna 2024 v 16:43

Světový den kreativity a inovací, který připadá na 21. dubna, byl založen s cílem podpořit kreativní myšlení a inovace ve všech aspektech lidského rozvoje. Původně šlo o reakci Marci Segalové na článek o kreativní krizi v Kanadě v roce 2001.

David Urban: Vražedná splátka

17. dubna 2024 ve 23:04

Vražedná splátka je název nového románu kriminalisty Davida Urbana, držitele Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivku roku 2022. Vyšetřování nového případu začíná nálezem hořícího luxusního auta s mrtvolou uvnitř ..  

Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

14. dubna 2024 v 19:06

Své poslední dílo Odpověď na Jóba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za „milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu“.

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

14. dubna 2024 v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

Felix Weiß: Zahradní ptáci

13. dubna 2024 ve 20:17

Zahradou se prohání pták – ale jaký druh a jak ho jen poznat? Tento atlas vám to usnadní. S pomocí jasných charakteristik a podrobných ilustrací lze rychle zúžit okruh možných kandidátů. 

Roman Kodet: Příběh samurajů

12. dubna 2024 v 17:59

Japonští středověcí válečníci – samurajové – se stali jedním ze symbolů Země vycházejícího slunce. Jejich zobrazení v nesčetných filmech, knihách či komiksech jim propůjčilo téměř mytickou podobu neohrožených bojovníků, jejichž meče rozsévaly smrt na bitevních...

Jean Giono: Muž, který sázel stromy

11. dubna 2024 v 11:10

Když byl Giono v roce 1953 požádán vydavatelem časopisu Reader’s Dígest, aby napsal příběh o nejpozoruhodnějším člověku, s nímž se kdy setkal, poslal mu tuto povídku, kterou chtěl vzbudit zájem o zalesňovací program.. Ve Vyšehradu vychází již v 8. vydání, opět s ilustracemi Heleny...

Nakladatelství Vyšehrad vstupuje do dalšího desetiletí se silným edičním plánem

11. dubna 2024 v 10:44

Nejstarší české nakladatelství slaví 90 let. Staví na tradici vydávání kvalitní české i překladové literatury, kterou dnes reprezentuje nová generace jeho autorů. Vyšehrad letos vydá téměř devadesát titulů. Čtenáři se mohou těšit na taková díla, jako jsou Proměny Země Petera Frankopana,...

Páteř a ploténky - Jak se zbavit bolesti zad

11. dubna 2024 v 10:37

Ronald Liebscher-Bracht a doktorka Petra Brachtová se již více než 30 let věnují vědeckému výzkumu a terapii. Během této doby se jim podařilo vyvinou jedinečnou a vysoce účinnou metodu léčby bolesti zad.

Tessa Randau: Hory, mlha, láska a já

10. dubna 2024 v 08:19

Hlavní hrdinka má pocit, že ji její manžel sotva vidí a vnímá. Touží po větší sounáležitosti, otevřeném dialogu s ním, a po něze. V naději, že k sobě zase najdou cestu, objedná pro oba víkendový pobyt v horách.

Další články
Nahoru