dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Replika unikátní motokáry s nejrychlejším zrychlením dorazí na závod ještěrkářů
Replika unikátní motokáry E1, která překonala rekord v akceleraci z 0 na 100 km/hod. Foto: archiv Crest

Replika unikátní motokáry s nejrychlejším zrychlením dorazí na závod ještěrkářů

Replika unikátní motokáry E1, která překonala rekord v akceleraci z nula na sto kilometrů v hodině, je dnes k vidění na originálním závodu Ještěrka Cup. Ten se koná na parkovišti u O2 areny a kromě rychlých strojů zde na návštěvníky čeká i zábavný program pro celou rodinu.

Unikátní motokára E1 byla poprvé představena v rámci závodu ADAC GT Masters 2011 a je od té doby zapsaná v Guinessově knize rekordů jako motokára s nejrychlejším zrychlením z 0 na 100 km/hod, kterého dosáhne už za 3,45 sekundy.

Unikátní je i technické provedení motokáry – je postavena z originálních dílů vysokozdvižného elektrického vozíku Linde řady 387, a to včetně jeho motoru. Ve skladech a logistických areálech se tak prohánějí „ještěrky“ – vysokozdvižné vozíky – s tímto unikátním elektrickým pohonem.

Motokára bude vystavena na Ještěrka Cupu, který probíhá dnes od 10 do 17 hodin před O2 arenou v blízkosti Galerie Harfa (Českomoravská 2345/17, Praha 9) a je pro všechny návštěvníky zdarma.

Kromě závodu řidičů vysokozdvižných vozíků je v rámci doprovodného programu připravena řada soutěží a atrakcí – zápolení se silovým kladivem a v páce, soutěž v jízdě na Segway, Wipe Out Zóna – atrakce inspirovaná slavným TV seriálem Drtivá porážka, připravená je i zábava pro rodiny s dětmi.


Další články
Nahoru