Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v PrazeTrhy

Řemeslné stánky najdete v horní části Václavského náměstí

3. 12. 2020 - 3. 1. 2021
Václavské náměstí, Praha 1
Řemeslné stánky, koledy a betlémské světlo probudily předvánoční atmosféru na Václavském náměstí i letos. Václavské Vánoce se otevřely veřejnosti. „Podpořit dobro“ je tak možné v rámci projektu na pomoc neziskovým organizacím i tento rok. 

„Jsme nadšení, že se nakonec i letos podařilo řemeslné trhy veřejnosti otevřít. Vánoční trhy na Václavském náměstí jsou dlouholetou tradicí. V rámci každoročního projektu „Podpoř dobro“ mohou současně návštěvníci na stáncích nakoupit výrobky z dílen neziskových organizací a podpořit tak například Společnost DUHA, ŽIVOT 90 nebo chráněnou dílnu Inspirace pro život“ vysvětluje Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které vánoční trhy na Václavském náměstí už desátým rokem pořádá.

Kromě stánků neziskových organizací, kterých se letos na trhu vystřídá celkem sedm, na návštěvníky vánočních trhů čeká třeba stánek se jmelím a purpurou i stánky se dřevěnými hračkami a zdobenými perníčky.

Hudební program proběhne ve formě instrumentálního doprovodu Podřipského žesťového kvintetu a kapely The Brownies. V pátek 18. prosince se koná dvanáctý ročník benefiční akce Víno pro DUHU a návštěvníci tak budou moci zakoupením vín věnovaných vinaři z Čech a Moravy podpořit osoby s mentálním postižením.

O den později rozzáří Václavák Betlémské světlo.

„Václavské Vánoce vyvrcholí Štědrovečerní bohoslužbou pod širým nebem. Liturgií bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů s koledami a živým doprovodem dud a kontrabasu.“ dodává Vlková.

V gastrostáncích si návštěvníci mohou zakoupit tradiční svařák, punč, trdelník, řeznické klobásy z domácí výroby a mnoho dalšího. Zakoupené občerstvení si podle aktuálně platných opatření musí odnést s sebou.

va-clavske-va-noce-2020-program

Václavské Vánoce probíhají od 3. prosince 2020 do 3. ledna 2021 za spoluúčasti a přispění Městské části Praha 1.


Praha 2 zve na Tylovo náměstí. Trhy jsou tu každý všední den

13. dubna 2021 v 11:15

Na Tylově náměstí v Praze 2 jsou od pondělí otevřeny farmářské trhy. Nakoupit si můžete každý všední den vždy od 8 do 16 hodin.

Bohnické farmářské trhy

13. dubna 2021 v 08:05

Vedle OC Krakov trhy najdete každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin.

Praha 6: V sobotu na trhy na Kulaťák

12. dubna 2021 ve 20:36

Tradiční Farmářské trhy na Kulaťáku letos vstupují do 12. sezóny. Zahájeny budou v sobotu 17. dubna v 8 hodin.

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Další články
Nahoru