Dnes Úterý - zatazeno 23°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 3. 8. 2021
Svátek má Miluše
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v PrazeTrhy

Řemeslné stánky najdete v horní části Václavského náměstí

3. 12. 2020 - 3. 1. 2021
Václavské náměstí, Praha 1
Řemeslné stánky, koledy a betlémské světlo probudily předvánoční atmosféru na Václavském náměstí i letos. Václavské Vánoce se otevřely veřejnosti. „Podpořit dobro“ je tak možné v rámci projektu na pomoc neziskovým organizacím i tento rok. 

„Jsme nadšení, že se nakonec i letos podařilo řemeslné trhy veřejnosti otevřít. Vánoční trhy na Václavském náměstí jsou dlouholetou tradicí. V rámci každoročního projektu „Podpoř dobro“ mohou současně návštěvníci na stáncích nakoupit výrobky z dílen neziskových organizací a podpořit tak například Společnost DUHA, ŽIVOT 90 nebo chráněnou dílnu Inspirace pro život“ vysvětluje Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které vánoční trhy na Václavském náměstí už desátým rokem pořádá.

Kromě stánků neziskových organizací, kterých se letos na trhu vystřídá celkem sedm, na návštěvníky vánočních trhů čeká třeba stánek se jmelím a purpurou i stánky se dřevěnými hračkami a zdobenými perníčky.

Hudební program proběhne ve formě instrumentálního doprovodu Podřipského žesťového kvintetu a kapely The Brownies. V pátek 18. prosince se koná dvanáctý ročník benefiční akce Víno pro DUHU a návštěvníci tak budou moci zakoupením vín věnovaných vinaři z Čech a Moravy podpořit osoby s mentálním postižením.

O den později rozzáří Václavák Betlémské světlo.

„Václavské Vánoce vyvrcholí Štědrovečerní bohoslužbou pod širým nebem. Liturgií bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů s koledami a živým doprovodem dud a kontrabasu.“ dodává Vlková.

V gastrostáncích si návštěvníci mohou zakoupit tradiční svařák, punč, trdelník, řeznické klobásy z domácí výroby a mnoho dalšího. Zakoupené občerstvení si podle aktuálně platných opatření musí odnést s sebou.

va-clavske-va-noce-2020-program

Václavské Vánoce probíhají od 3. prosince 2020 do 3. ledna 2021 za spoluúčasti a přispění Městské části Praha 1.


Letní Artbazaar s celodenním programem podpoří mladé umělce

27. července 2021 ve 14:54

Sedmé vydání Artbazaaru na podporu umělců letos poprvé připravilo celodenní program – kromě nákupu uměleckých děl se diváci mohou těšit na pohyblivý tattoo i kadeřnický salon, performance, komentované prohlídky Open House,  workshopy pro děti i dospělé, sítotiskovou dílnu, stánek knihkupectví...

Co v sobotu na trzích v Praze 6? Ochutnejte hmyz tepelně upravený

22. července 2021 v 09:59

Trhy na Kulaťáku se konají v sobotu 24. července od 8 hodin.

Kam v sobotu na farmářské trhy

15. července 2021 v 08:03

Kde v sobotu koupit čerstvou zeleninu a ovoce, mléčné výrobky, uzeniny, koření, pečivo nebo jiné kvalitní potraviny? V sobotu v Praze nabízí své produkty několik farmářských trhů.

Dětské trhy na Šesťáku: Výrobky, hračky, dobrůtky

8. července 2021 v 15:25

Děti prodávají svoje výrobky a Praha 6 podporuje dětskou gramotnost.

Středomoří na náplavce

21. června 2021 ve 12:08

Hned několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě si můžete vychutnat na food festivalu Středomoří na náplavce v sobotu 26. června.

Piknik na Kubáni

16. června 2021 v 07:46

V sobotu si na Farmářském tržišti na Kubáni můžete užít piknik.

Tutto Italiano zažijete v Praze 8

14. června 2021 ve 12:35

Akce plná pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem na Karlínském náměstí 20. června od 10 do 20 hodin.

Francouzský trh Na Kampě

13. června 2021 v 09:34

Francouzský trh letos opět na tradičním místě, na náměstí Na Kampě. Čeká vás 6 dní plných Francie, gastronomických zážitků, skvělé hudby a v neposlední řadě také programu pro děti.

Dětské trhy na Šesťáku

11. června 2021 v 10:36

Praha 6 zve zájemce na Dětské trhy v sobotu 12. června od 14 hodin.

Sobota: Dobroty na Trzích na Kulaťáku

11. června 2021 v 09:51

V sobotu si na trzích můžete dát mexické pokrmy od Taco truck Private Chef Radka Příhonského, Raclette U Sýráku a Galetka, toasty od Jedeme Toasty a již potřetí se na trzích objeví také Šlupka – brambory na loupačku dopékané na grilu.

Mint Market v Pražské tržnici

10. června 2021 ve 12:24

Trhy s originálním designem a módou potkáte 12. června v Pražské tržnici, kterou oživí 100 stánků nezávislých prodejců. Módní kolekce, stylové oblečení pro děti, hračky, šperky ze dřeva i z kovu, kabelky, pásky a boty, bytové doplňky, bio kosmetiku i různé kreativní dárky, to vše pořídíte přímo od...

Další články
Nahoru