Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Advent v PrazeTrhy

Řemeslné stánky najdete v horní části Václavského náměstí

3. 12. 2020 - 3. 1. 2021
Václavské náměstí, Praha 1
Řemeslné stánky, koledy a betlémské světlo probudily předvánoční atmosféru na Václavském náměstí i letos. Václavské Vánoce se otevřely veřejnosti. „Podpořit dobro“ je tak možné v rámci projektu na pomoc neziskovým organizacím i tento rok. 

„Jsme nadšení, že se nakonec i letos podařilo řemeslné trhy veřejnosti otevřít. Vánoční trhy na Václavském náměstí jsou dlouholetou tradicí. V rámci každoročního projektu „Podpoř dobro“ mohou současně návštěvníci na stáncích nakoupit výrobky z dílen neziskových organizací a podpořit tak například Společnost DUHA, ŽIVOT 90 nebo chráněnou dílnu Inspirace pro život“ vysvětluje Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které vánoční trhy na Václavském náměstí už desátým rokem pořádá.

Kromě stánků neziskových organizací, kterých se letos na trhu vystřídá celkem sedm, na návštěvníky vánočních trhů čeká třeba stánek se jmelím a purpurou i stánky se dřevěnými hračkami a zdobenými perníčky.

Hudební program proběhne ve formě instrumentálního doprovodu Podřipského žesťového kvintetu a kapely The Brownies. V pátek 18. prosince se koná dvanáctý ročník benefiční akce Víno pro DUHU a návštěvníci tak budou moci zakoupením vín věnovaných vinaři z Čech a Moravy podpořit osoby s mentálním postižením.

O den později rozzáří Václavák Betlémské světlo.

„Václavské Vánoce vyvrcholí Štědrovečerní bohoslužbou pod širým nebem. Liturgií bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů s koledami a živým doprovodem dud a kontrabasu.“ dodává Vlková.

V gastrostáncích si návštěvníci mohou zakoupit tradiční svařák, punč, trdelník, řeznické klobásy z domácí výroby a mnoho dalšího. Zakoupené občerstvení si podle aktuálně platných opatření musí odnést s sebou.

va-clavske-va-noce-2020-program

Václavské Vánoce probíhají od 3. prosince 2020 do 3. ledna 2021 za spoluúčasti a přispění Městské části Praha 1.


Autor: TZ, red

Tradiční Francouzský trh letos již po patnácté

Dnes v 07:35

Ani letos v létě nebudou na pražské Kampě chybět tradiční Francouzské trhy. Festival proběhne od 12. do 17. července a návštěvníci se mohou těšit na vybrané pochoutky z francouzské kuchyně, vynikající šumivá vína, řadu hudebních vystoupení a také na bohatý doprovodný program pro nejmenší...

Praha 4: Branický knižní malotrh

13. června 2022 ve 14:36

Poslední červnovou sobotu se před kavárnou Periferie v Braníku koná první ročník akce s názvem Branický knižní malotrh.

Jahodobraní na Tyláku

10. června 2022 ve 20:38

Festival jahodových dobrot v Praze 2 v sobotu 11. června.

Letní MINT Market v Pražské tržnici

8. června 2022 v 09:48

MINT Market, oblíbený trhy s autorským designem a módou, oživí v sobotu 11. června holešovickou tržnici, kde vyroste více než 110 stánků nezávislých tvůrců. Letní módní kolekce, stylové oblečení pro děti, hračky, šperky ze dřeva i z kovu, kabelky, pásky a boty, bytové doplňky, dekorace, bio...

Slavnost Cideru 2022

8. června 2022 v 08:41

Máte rádi cider? Na Slavnosti Cideru jich o víkendu 11. a 12. června ochutnáte více než sto druhů. Jubilejní pátý ročník největší zkvašené akce roku najdete v Pražské tržnici, kde vás kromě řemeslných ciderů, moštů a limonád od čtyř desítek malých výrobců ze všech koutů republiky i ze zahraničí...

Praha 1: Sobotní trhy na Malostranském náměstí

3. června 2022 v 15:40

Zastavte se mezi zítra, 4. června, mezi 11 a 19 hodinou na Malostranském náměstí, kde na trzích nakoupíte nápoje, pečivo sladkosti, sušené maso, ovoce a zeleninu, květiny a rukodělné výrobky.

Etnofest v Pražské tržnici. Hudba, workshopy i dílničky pro děti

3. června 2022 v 08:31

EtnoFest ve čtvrtek 9. června nabídne v Pražské tržnici v Holešovicích přehlídku etnické a národní hudby z různých koutů světa, taneční vystoupení a workshopy, bezplatné kreativní dílničky pro děti, exotické pokrmy a nápoje, v Čechách běžně nedostupné ovoce, koření a jiné kulinářské ingredience,...

Milovníci muškátů se sejdou v botanické zahradě

25. května 2022 v 08:25

Botanická zahrada v Troji připravila oblíbenou muškátovou burzu. Muškáty a další balkonové rostliny zaplní expozici Ornamentální zahrady od 27. do 29. května. 

Knižní swap v Golfové ulici

23. května 2022 v 10:59

Vyměnit si své přečtené knihy za jiné můžete na venkovní terase MKP Hostivař v Golfové ulici.

V pondělí a ve středu na farmářské trhy u Komunitního centra Matky Terezy

21. května 2022 v 09:39

Farmářské trhy se v Praze 11 konají každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin u Komunitního centra Matky Terezy, až do středy 21. prosince.

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Košířský dobrotrh: Bezplatný trh věcí a sousedské setkání

6. května 2022 v 09:10

V neděli 8. května a udělejte radost sobě nebo svým blízkým na bezplatném dobrotrhu. Najdete zde k rozebrání knihy, hračky, oblečení a obuv pro děti i dospělé a další věci do domácnosti a rostliny, které budou připraveny pro nové majitele.

Praha 6: Den matek na Kulaťáku

24. dubna 2022 v 06:36

První květnová sobota na trzích na Kulaťáku bude patřit maminkám. 7. května se uskuteční celodenní akce Den matek na Kulaťáku a vybrané stánky budou otevřené až do večera. Prosecca a vína z celého světa, sýrové speciality, paštiky, speciality středomořské kuchyně a...

Farmářské trhy u Anděla

22. dubna 2022 v 09:01

Praha 5 zve na Farmářské trhy u Anděla. Konat se budou vždy v pátek od 8 do 20 hodin.

Další články
Nahoru