dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražský život

Rekvalifikační kurzy pro handicapované: O které byl mezi Pražany zájem?

Mezi handicapovanými byl v rámci evropského projektu největší zájem o rekvalifikační kurzy v oblasti administrativy a práce na počítači.

Největší zájem ze strany handicapovaných Pražanů byl o nabídku rekvalifikace v rámci evropského projektu Vzdělávání a mobilita v Praze v oblasti administrativy a práce na počítači. Úspěšně tyto kurzy absolvovalo celkem 78 účastníků, což je téměř třetina ze všech osob zapojených prostřednictvím jedné aktivity do tohoto výjimečného projektu.

„V rámci aktivity rekvalifikace byly klientům nabízeny bezplatné finanční vouchery, které jim umožňovaly vybrat si instituci a obor, ve kterém si chtějí zvýšit kvalifikaci,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

V rámci projektu zaměřeného na podporu handicapovaných osob s cílem zlepšit jejich postavení na trhu práce bylo umožněno nejen se rekvalifikovat, ale i zvýšit si vzdělání v nejrůznějších oblastech jako například právo, administrace, účetnictví, marketing, sociální služby, práce na počítači, masérské kurzy aj.

„Klienti měli možnost před absolvováním rekvalifikace či dalšího vzdělávání využít i kariérového poradenství, v rámci kterého s odborníky diskutovali možnosti preferovaného uplatnění na trhu práce,“ upřesnila manažerka projektu Dita Petrová.

Do konce září letošního roku využilo možnost rekvalifikace či zvýšení kvalifikace přibližně 250 klientů. Většina z nich kurzy zdárně dokončila a obdržela certifikát o absolvování.

„Procento úspěšnosti zapojených osob bylo vysoké a ukázalo se, že handicapovaní o zvyšování své kvalifikace měli velký zájem a přistupovali k projektu velmi odpovědně,“ konstatoval ředitel Ján s tím, že projekt lze proto hodnotit jako velmi úspěšný.

Do projektu Vzdělávání a mobilita v Praze se mohli zapojit pouze klienti ve věku od 18 do 65 let, kteří neměli v té době status studenta. Dále museli být držiteli průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P anebo uznáni Českou správu sociálního zabezpečení za osobu invalidní v 1., 2. či 3. stupni.

V rámci pomoci lidem s handicapem byla také zajišťována bezplatná přeprava do zaměstnání nebo do míst rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů. Projekt, který v letošním roce končí, je realizován Magistrátem hlavního města Prahy ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha p. o. a spolufinancován Evropským sociálním fondem v rámci operačního programu Praha – Adaptabilita.


Další články
Nahoru