dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Rekordmanka z mistrovství světa marmelád bude vařit v Troji dýňovou a jablečnou
Marmelády Blanky Milfaitové lákají k ochutnání. Ilustrační foto: BZ

Rekordmanka z mistrovství světa marmelád bude vařit v Troji dýňovou a jablečnou

„Marmeládová“ královna Blanka Milfaitová uvaří dnes a zítra před zraky návštěvníků podzimního jarmarku na stráni v trojské botanické zahradě nejen dýňovou, ale i jablečnou marmeládu. Každý kdo přijde mezi 9. a 17. hodinou, může čerstvě připravenou lahůdku zkusit a zjistit, na čem si pochutnává i britská královská rodina.

„Protože k podzimu patří nejen dýně, ale i jablka, bude Blanka Milfaitová vařit z obou těchto surovin. A aby návštěvníci věděli, jak její produkty chutnají, co je na nich výjimečného a proč je kupují lidé po celém světě, mohou tyto dvě „marmošky“, jak jim sama Blanka říká, ochutnat. Tím, že se bude vařit přímo na místě, bude k dispozici ta nejčerstvější marmeláda, jaká může být,“ láká na podzimní jarmark plný dobrého jídla Lucie Herberová, tisková mluvčí trojské botanické zahrady.   

I když se marmelády ze Srní na Šumavě dostaly až na stůl britské královské rodiny, Blanka Milfaitová z toho nezpychla. „Je to imaginární, ale dobrá informace, která se možná dobře využívá pro marketing. A bezesporu se jedná o prestiž. Více mě ale dojme, když si rodinka s malými dětmi objednává naše marmelády už roky opakovaně, když na ně v manufaktuře stojí hodinové fronty a… Klient jako klient, nikdo nemá chlupatější jazýček,“ říká Blanka Milfaitová, která dodává své výrobky i do kuchyně anglické královny a je držitelkou tří zlatých medailí z marmeládového mistrovství světa.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru