dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražské krimi

Rekordman. Sedmnáctiletý nadýchal 2,13 promile

V noci na sobotu provedli policisté z Krakovské bezpečnostní akci zaměřenou nejen na podnapilou omladinu. Téměř třicítka mužů a žen zákona prověřila v rámci akce „Prostor“ 36 různých podniků v podobě restaurací, barů a heren v oblasti Václavského náměstí, kde se zaměřili na dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů mladistvým a nezletilým.

Stejnou měrou se ale policisté věnovali i veřejnému pořádku v této oblasti, který je v mnoha směrech regulován vyhláškami Magistrátu hlavního města Prahy. Celkem policisté, ve spolupráci se strážníky městské policie, zkontrolovali 322 osob, u kterých zjistili a řešili v součtu 23 přestupků proti veřejnému pořádku, v rámci kterých uložili blokové pokuty za téměř dvacet tisíc korun. Tyto delikty spočívaly například v distribuci, nebo přímo aplikaci omamných a psychotropních látek na veřejném prostranství, v žebrotě, nebo konzumaci alkoholu v rozporu se zmiňovanými vyhláškami.

Dalšího přestupkového deliktu se dopustila i pětice cizinců, kteří namísto originálních dokladů předložili policistům při kontrolách pouze kopie například cestovních pasů, nebo nepředložili doklad o sjednaném zdravotním pojištění, který musí mít povinně u sebe.

Samostatnou kapitolou bylo 14 podnapilých mladistvých, na které policisté narazili ve zmiňovaných pohostinstvích. Všechny tyto osoby skončily na policejní služebně, kde si je následně museli vyzvednout oprávnění zástupci v podobě rodičů, či sourozenců.

„Rekordmanem“ v těchto řadách byl sedmnáctiletý mladík, u kterého policisté orientační dechovou zkouškou zjistili 2,13 promile alkoholu v dechu. Všechny tyto delikty policisté zadokumentovali, podklady předají pracovníkům sociálně právní ochrany dítěte k dalšímu opatření.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru