Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rekord studentů na náměstí Míru upozornil na vývojovou vadu dětí
Vytváření rekordu na náměstí Míru moc nepřálo počasí. Foto: Spolek Achilleus

Rekord studentů na náměstí Míru upozornil na vývojovou vadu dětí

Nový český rekord v počtu studentů svázaných tkaničkami od bot na nohách i rukách vznikl ve čtvrtek na náměstí Míru. Agentura Dobrý den, která zapisuje rekordy, potvrdila, že se na náměstí sešlo 312 studentů Metropolitní odborné umělecké střední školy. Akci pořádal Spolek Achilleus, který pomáhá dětem, respektive rodičům dětí, kter se narodí s vrozenou vývojovou vadou Pes Equinovarus Congenitus, takzvanou „golfovou nohou“.

Spolek pomáhá dětem již od narození, kdy je léčba nejefektivnější. Toto období je náročné jak pro děti samotné, tak pro jejich rodiče.  

Kadeřník a moderátor Tomáš Arsov, podobně jako operní pěvkyně Andrea Kalivodová, stejně jako moderátor, herec a influencer Dominik Port, podpořili akci jako patroni. Záštitu převzal starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

„Zápis do České knihy rekordů byl výsledkem toho, že se studenti soustředili na jednom místě a svázali si tkaničkami nohy. To totiž evokuje ten pocit postižení onou vrozenou vadou,“ uvedla Veronika Labastová ze Spolku Achilleus.

„Já jsem moc rád, že jsem nejenom ambasadorem spolku, ale zároveň dobře vím, o co jde. Sám jsem se s touto vývojovou vadou narodil, prodělal jsem několik operací a dnes by to na mě asi nikdo nepoznal. Dokonce jsem závodně tančil a dneska taky závodně běhám. Mám za sebou už i několik běhů a příští rok se zúčastním například jednoho z největších charitativních běhů v New Yorku,“ řekl Tomáš Arsov.

„Jsem velmi ráda, že mohu svou účastí přispět a nějak pomoci a jsem zároveň šťastná, že je tu někdo jako spolek Achilleus, který rodičům, jimž se dětičky s touto vadou narodí, který je schopen nasměrovat je k těm správným odborníkům. A že v tolik potřebné době po narození mohou děti podstoupit nutné operace, sádrování, aby se nohy vrátily do přirozené polohy,“ uvedla Andrea Kalivodová.

„Rád vždy podpořím dobrou věc. Kdysi jsem dělal profesionálně tanec, dnes rekreačně běhám a neumím si představit, co bych dělal, kdybych neměl zdravé nohy. Když jsem viděl fotografie a záběry, s jakou vadou se děti rodí, a pak jak úžasní lékaři dokážou takové věci srovnat, odoperovat a ty děti jdou pak do normálního života, je to úžasné. Ostatně Tomáš Arsov je toho jasným důkazem,“ podotkl Dominik Port.

Podle Spolku Achilleus se ročně v Česku rodí kolem 200 dětí s Pes Equinovarus Congenitus. Díky včasné péči, operaci a rehabilitaci se daří až 95 procent z nich skutečně postavit do normálního života.

„Vždy záleží na tom, zda se včas dostanou ke správnému ortopedovi na odpovídající pracoviště. To je to nejdůležitější,“ dodala Veronika Labastová ze Spolku Achilleus.


Autor: Alo

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Hlavní město podpoří osvětovou akci s názvem Praha za zdravá prsa

Včera ve 12:04

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila dotaci pro společnost Event media ve výši 220 000 korun. Tyto finance budou sloužit pro zajištění edukace veřejnosti s ohledem na samovyšetření prsu a osvětu nádorových onemocnění s názvem „Praha za zdravá...

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Další články
Nahoru