Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rekonstrukce zkomplikuje dopravu na vytížené Průmyslové ulici
Úsek Průmyslové ulice, který bude opravován. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Rekonstrukce zkomplikuje dopravu na vytížené Průmyslové ulici

V sobotu 17. června začnou přípravné práce před zahájením rekonstrukce poloviny Průmyslové ulice v úseku mezi křižovatkami Hostivař a Hloubětín. Již přípravné práce zasáhnou do provozu v místě. Rekonstrukci Průmyslové ulice provede EUROVIA CS pro TSK Praha do konce léta.  

Rekonstrukce čeká úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu. V tomto úsekuprojede v pracovní den až 53 tisíc aut včetně tranzitní nákladní dopravy, což řadí tuto komunikaci mezi jednu z nejvytíženějších v metropoli, která částečně supluje nedostavěný vnější okruh.  

Hlavní práce jsou plánovány na letní prázdniny, kdy je intenzita dopravy nižší, ale i v době přípravných prací a při samotné uzavírce musí řidiči počítat s omezením, které způsobí značné komplikace ve východní části Prahy a zdržení zejména v dopravních špičkách.

„Před zahájením hlavních oprav Průmyslové ulice, které se plánuje na 1. července, je zapotřebí místo stavebně připravit a vybudovat přejezdové pásy, aby v době prací byla zajištěna dopravní obslužnost v místě,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí VINCI Construction CS, jejíž je EUROVIA CS členem.

Jakmile budou hotova přejezdová místa, bude možné dopravu převézt na druhou polovinu komunikace, kde bude vedena v režimu 1+1 jízdní pruh pro každý směr. Opravy budou probíhat na polovině vedoucí od křížení v Hostivaři po křížení Hloubětín, to je na 700 metrů dlouhém úseku.

Součástí oprav je kompletní výměna vrstev komunikace včetně podkladových. Vybudováno bude nové odvodnění komunikace, na závěr bude také obnoveno vodorovné i svislé dopravní značení včetně nových zálivů pro MHD.

„Práce byly rozděleny do čtyř etap. Na křižovatkách budeme pracovat po polovinách, aby byl zajištěný průjezd. Jsme si vědomi toho, že omezení v tomto velmi vytíženém místě může způsobit komplikace, a chtěli bychom požádat řidiče o trpělivost a ohleduplnost,“ dodala Štočková.

V době oprav bude na úseku uzavřena čerpací stanice pohonných hmot. MHD zastávka Zamenhofova bude přemístěna do nové pozice. Zastávka Spalovna Malešice bude vyloučena z provozu. Vjezd a výjezd do sousedícího obchodního centra bude zachovaný, stejně tak vjezd a výjezd do Malešické spalovny. Dokončení prací se plánuje v závěru letních prázdnin.

Opravy druhé poloviny Průmyslové ulice ve směru z Hloubětína do Hostivaře nejsou předmětem tohoto projektu.

Průmyslová a Kbelská společně tvoří průmyslový polookruh, který propojuje Letňany na severovýchodě se Štěrboholy na jihovýchodě metropole. Denně po něm projedou desítky tisíc aut a plní funkci nedokončeného vnitřního i vnějšího okruhu.


Autor: puc

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru