Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Rekonstrukce zkomplikuje dopravu na vytížené Průmyslové ulici
Úsek Průmyslové ulice, který bude opravován. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Rekonstrukce zkomplikuje dopravu na vytížené Průmyslové ulici

V sobotu 17. června začnou přípravné práce před zahájením rekonstrukce poloviny Průmyslové ulice v úseku mezi křižovatkami Hostivař a Hloubětín. Již přípravné práce zasáhnou do provozu v místě. Rekonstrukci Průmyslové ulice provede EUROVIA CS pro TSK Praha do konce léta.  

Rekonstrukce čeká úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu. V tomto úsekuprojede v pracovní den až 53 tisíc aut včetně tranzitní nákladní dopravy, což řadí tuto komunikaci mezi jednu z nejvytíženějších v metropoli, která částečně supluje nedostavěný vnější okruh.  

Hlavní práce jsou plánovány na letní prázdniny, kdy je intenzita dopravy nižší, ale i v době přípravných prací a při samotné uzavírce musí řidiči počítat s omezením, které způsobí značné komplikace ve východní části Prahy a zdržení zejména v dopravních špičkách.

„Před zahájením hlavních oprav Průmyslové ulice, které se plánuje na 1. července, je zapotřebí místo stavebně připravit a vybudovat přejezdové pásy, aby v době prací byla zajištěna dopravní obslužnost v místě,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí VINCI Construction CS, jejíž je EUROVIA CS členem.

Jakmile budou hotova přejezdová místa, bude možné dopravu převézt na druhou polovinu komunikace, kde bude vedena v režimu 1+1 jízdní pruh pro každý směr. Opravy budou probíhat na polovině vedoucí od křížení v Hostivaři po křížení Hloubětín, to je na 700 metrů dlouhém úseku.

Součástí oprav je kompletní výměna vrstev komunikace včetně podkladových. Vybudováno bude nové odvodnění komunikace, na závěr bude také obnoveno vodorovné i svislé dopravní značení včetně nových zálivů pro MHD.

„Práce byly rozděleny do čtyř etap. Na křižovatkách budeme pracovat po polovinách, aby byl zajištěný průjezd. Jsme si vědomi toho, že omezení v tomto velmi vytíženém místě může způsobit komplikace, a chtěli bychom požádat řidiče o trpělivost a ohleduplnost,“ dodala Štočková.

V době oprav bude na úseku uzavřena čerpací stanice pohonných hmot. MHD zastávka Zamenhofova bude přemístěna do nové pozice. Zastávka Spalovna Malešice bude vyloučena z provozu. Vjezd a výjezd do sousedícího obchodního centra bude zachovaný, stejně tak vjezd a výjezd do Malešické spalovny. Dokončení prací se plánuje v závěru letních prázdnin.

Opravy druhé poloviny Průmyslové ulice ve směru z Hloubětína do Hostivaře nejsou předmětem tohoto projektu.

Průmyslová a Kbelská společně tvoří průmyslový polookruh, který propojuje Letňany na severovýchodě se Štěrboholy na jihovýchodě metropole. Denně po něm projedou desítky tisíc aut a plní funkci nedokončeného vnitřního i vnějšího okruhu.


Autor: puc

Praha 14: Rekonstrukce přechodu u kostela sv. Bartoloměje

16. září 2023 v 09:21

Od pondělí 18. do 26. září bude u kostela sv. Bartoloměje v Praze 14 probíhat komplexní rekonstrukce zvýšeného přechodu, která si vyžádá nezbytné omezení provozu.

Praha 14: Retro jízda linky 141

11. září 2023 v 16:38

Praha 14 zve na komentovanou vyjížďku historickým kloubovým autobusem Ikarus po trase autobusové linky č. 141 kolem sídliště Černý Most.

Praha kompletně obnoví další komunikace v Horních Počernicích

10. září 2023 ve 13:14

Rada hl. m. Prahy první zářijové pondělí odsouhlasila záměr veřejné zakázky na obnovu komunikace Prachovská a navazující části ulic Machovská a Dolská v Horních Počernicích. Součástí prací je i vybudování nové dešťové kanalizace, dále parkovacích stání, zpomalovacích prvků a doplnění veřejného...

Další články
Nahoru