Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Doprava

Rekonstrukce železničního mostu omezí dopravu ve Kbelské ulici

Kbelskou ulici v úseku Novopacká a Kolbenova na rozhraní městských částí Praha 9 a Praha 14 čeká v nejbližších dnech částečná uzavírka pro automobilovou dopravu, která potrvá do letošního září. 

Krátkodobě pak bude úsek zcela uzavřen od ranních hodin v sobotu 12. března do poledne následujícího dne a pravděpodobně dále také první květnový víkend.

Důvodem omezení je rekonstrukce železničního mostu, který se nachází nad komunikací a je součástí aktuálně obnovovaného úseku železniční trati spojující pražské Vysočany se středočeskou Lysou nad Labem.

Kvůli demontáži stávající nosné konstrukce mostu a montáži nové bude krátkodobě nutné zcela uzavřít komunikaci v úseku mezi kříženími s Novopackou a Kolbenovou ulicí. Stane se tak od soboty 12. března 2022 od 7 hodin do neděle 13. března maximálně do 12 hodin. Pokud práce skončí dříve, okamžitě se úsek znovu otevře. Další úplná uzavírka se na stejném místě předběžně předpokládá o víkendu 7. až 8. května, záležet však ještě bude na tom, jak rychle budou práce postupovat.

Obousměrná objízdná trasa pro veškerou dopravu bude vedena po trase Kolbenova ¬– Chlumecká – Pražský okruh (D0) – Novopacká. Dočasně uzavřený úsek bude objíždět také autobusová linka MHD číslo 110.

Obnova železničního mostu si kromě toho vyžádá také částečnou uzavírku, která bude dlouhodobější a potrvá pravděpodobně do 23. září 2022. V tomto případě bude v obou směrech zachován provoz ve dvou jízdních pruzích, které však budou zúženy na šířku 2,5 m a 3,25 m a povedou podél středního dělicího pásu. Komunikace bude v místě omezení opatřena přenosným dopravním značením a zařízením.

Autor: Hla

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Další články
Nahoru