Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Doprava

Rekonstrukce železničního mostu omezí dopravu ve Kbelské ulici

Kbelskou ulici v úseku Novopacká a Kolbenova na rozhraní městských částí Praha 9 a Praha 14 čeká v nejbližších dnech částečná uzavírka pro automobilovou dopravu, která potrvá do letošního září. 

Krátkodobě pak bude úsek zcela uzavřen od ranních hodin v sobotu 12. března do poledne následujícího dne a pravděpodobně dále také první květnový víkend.

Důvodem omezení je rekonstrukce železničního mostu, který se nachází nad komunikací a je součástí aktuálně obnovovaného úseku železniční trati spojující pražské Vysočany se středočeskou Lysou nad Labem.

Kvůli demontáži stávající nosné konstrukce mostu a montáži nové bude krátkodobě nutné zcela uzavřít komunikaci v úseku mezi kříženími s Novopackou a Kolbenovou ulicí. Stane se tak od soboty 12. března 2022 od 7 hodin do neděle 13. března maximálně do 12 hodin. Pokud práce skončí dříve, okamžitě se úsek znovu otevře. Další úplná uzavírka se na stejném místě předběžně předpokládá o víkendu 7. až 8. května, záležet však ještě bude na tom, jak rychle budou práce postupovat.

Obousměrná objízdná trasa pro veškerou dopravu bude vedena po trase Kolbenova ¬– Chlumecká – Pražský okruh (D0) – Novopacká. Dočasně uzavřený úsek bude objíždět také autobusová linka MHD číslo 110.

Obnova železničního mostu si kromě toho vyžádá také částečnou uzavírku, která bude dlouhodobější a potrvá pravděpodobně do 23. září 2022. V tomto případě bude v obou směrech zachován provoz ve dvou jízdních pruzích, které však budou zúženy na šířku 2,5 m a 3,25 m a povedou podél středního dělicího pásu. Komunikace bude v místě omezení opatřena přenosným dopravním značením a zařízením.

Autor: Hla

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

24. června 2022 v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

24. června 2022 v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru