Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Doprava

Rekonstrukce železničního mostu omezí dopravu ve Kbelské ulici

Kbelskou ulici v úseku Novopacká a Kolbenova na rozhraní městských částí Praha 9 a Praha 14 čeká v nejbližších dnech částečná uzavírka pro automobilovou dopravu, která potrvá do letošního září. 

Krátkodobě pak bude úsek zcela uzavřen od ranních hodin v sobotu 12. března do poledne následujícího dne a pravděpodobně dále také první květnový víkend.

Důvodem omezení je rekonstrukce železničního mostu, který se nachází nad komunikací a je součástí aktuálně obnovovaného úseku železniční trati spojující pražské Vysočany se středočeskou Lysou nad Labem.

Kvůli demontáži stávající nosné konstrukce mostu a montáži nové bude krátkodobě nutné zcela uzavřít komunikaci v úseku mezi kříženími s Novopackou a Kolbenovou ulicí. Stane se tak od soboty 12. března 2022 od 7 hodin do neděle 13. března maximálně do 12 hodin. Pokud práce skončí dříve, okamžitě se úsek znovu otevře. Další úplná uzavírka se na stejném místě předběžně předpokládá o víkendu 7. až 8. května, záležet však ještě bude na tom, jak rychle budou práce postupovat.

Obousměrná objízdná trasa pro veškerou dopravu bude vedena po trase Kolbenova ¬– Chlumecká – Pražský okruh (D0) – Novopacká. Dočasně uzavřený úsek bude objíždět také autobusová linka MHD číslo 110.

Obnova železničního mostu si kromě toho vyžádá také částečnou uzavírku, která bude dlouhodobější a potrvá pravděpodobně do 23. září 2022. V tomto případě bude v obou směrech zachován provoz ve dvou jízdních pruzích, které však budou zúženy na šířku 2,5 m a 3,25 m a povedou podél středního dělicího pásu. Komunikace bude v místě omezení opatřena přenosným dopravním značením a zařízením.

Autor: Hla

Začne zatím nepovinná registrace aut Ukrajinců

28. září 2023 v 10:34

Od 1. října bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do konce roku se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost. Informoval o tom mluvčí pražského...

V Praze 14 se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské

27. září 2023 ve 13:52

Od 9. do 31. října se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské ulici před křižovatkou s ulicí Vizírská.

Praha 6: Uzavření Gymnasijní ulice

25. září 2023 v 09:01

Od 25. září do 4. října bude z důvodu obnovy vodovodního řadu uzavřena v obou směrech Gymnasijní ulice.

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Další články
Nahoru