dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Rekonstrukce Kinského zahrady konečně skončila
Z vyhlídky Kinského zahrady na Smíchově je krásný výhled na Prahu. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Rekonstrukce Kinského zahrady konečně skončila

V tomto týdnu byla posledním dosevem trávy završena rekonstrukce Kinského zahrady. Součástí závěrečné etapy byla kompletní oprava dřevěné lávky u dolního vodopádu a zejména rozsáhlá rekonstrukce severního vstupu do parku včetně oplocení a opěrných zdí.

Po více než deseti letech tak byla dokončena kompletní rekonstrukce oplocení Kinského zahrady. „Celkové náklady závěrečné etapy činily 2,9 miliónu korun,“ uvedl k rekonstrukci radní Radek Lohynský (ODS), odpovědný za životní prostředí..

Rekonstrukce spočívala v demolici stávající ohradní zdi z rozpadající se opuky a vystavění nové opěrné zdi s pískovcovou korunou. Po celé délce zdi bylo nainstalováno nové kovové zábradlí, které koresponduje se stávajícím oplocením použitým v Kinského zahradě v rámci celkové obnovy.

Do hlavního severního vstupu do zahrady byla vsazena nová kovová brána. Na konci ulice Šermířské byla podél rekonstruované opěrné zdi realizována úprava stávající asfaltové rampy do Růžového sadu.

Nový povrch je vydlážděn ze žulových kostek s kamenným obrubníkem stejně jako chodníček pro pěší. Přilehlá vegetační plocha podél opěrné zdi byla ohumusována a zatravněna.

Zahrada na jihovýchodním svahu Petřína patří mezi významná evropská krajinářská díla a je právem zařazena mezi celopražsky významné parky. Byla založena na místě bývalých vinic kláštera v roce 1828 a vybudována knížetem Rudolfem Kinským v anglickém krajinářském slohu.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru