dnes
Neděle - zatazeno
10°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
5°C
Zpravodajství

Rekonstrukce věže holešovického kostela sv. Antonína dokončena

Kostel sv. Antonína Paduánského na Strossmayerově náměstí se v letošním roce dočkal rekonstrukce, byla opravena jeho jižní věž. Na závěr rekonstrukce byla ve věži umístěna časová schránka s odkazy pro příští generace.

Do schránky byly umístěny dopisy pro příští generace společně s dalšími dokumenty a předměty souvisejícími s historií kostela, činností místní farnosti i současným životem v městské části Praha 7.       

Kostel sv. Antonín Paduánského byl postaven v letech 1908 až 1912 jako poslední novogotická stavba v Praze. V roce 2012 prošla opravou jeho severní věž, v letošním roce podstoupila rekonstrukci věž jižní.

Místní farnost zrealizovala opravy poškozených břidlicových střech, klempířských prací a tesařské konstrukce. Celkové náklady na rekonstrukci vyšly na 4,3 milionu korun.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru