Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rekonstrukce ve školách Prahy 4 se v létě zaměřily na úspornější provoz
Opravená plastika Vazby se vrátila na průčelí ZŠ Filosofská. Zdroj: P4

Rekonstrukce ve školách Prahy 4 se v létě zaměřily na úspornější provoz

V řadě školních budov na území Prahy 4 probíhaly během letních prázdnin opravy a modernizace, které městská část z většiny zaměřila na snižování energetické náročnosti. Celkem bylo realizováno devět investičních akcí a další dvě jsou ještě na tento rok naplánovány.

„Provoz školských zařízení je rok od roku nákladnější, a tak hledáme cesty, jak chytře ušetřit zejména na energiích. Snížením nákladů na vytápění a chlazení si vytváříme prostor i pro další modernizace,“ vysvětlil plány městské části místostarosta pro investice Jan Hušbauer (ANO). 

V průběhu léta proběhly rekonstrukce tři kotelen, zateplení jednoho objektu a kompletní rekonstrukce jídelen, rozvodů a vybudování jednoho nového sportoviště. Ještě v tomto roce budou zahájeny práce v dalších dvou školách, ve kterých městská část investuje do opatření proti přehřívání učeben. 

K důležitým akcím patřilo i zateplení a rekonstrukce fasády Základní školy Filosofská, kde se oproti původnímu projektu i na žádost místních obyvatel podařilo zachránit plastiku na fasádě. Její jednotlivé části prošly v dílně rukama restaurátorů a nyní znovu zdobí plochu nad vchodem do školy. 

Celkem bylo na velké rekonstrukce vyhrazeno z rozpočtu přes 82 milionů korun. Dvě plánované akce mohou být ještě realizovány díky úsporám, kterých se podařilo docílit na již dokončených a předaných projektech. 

„Kromě drobné údržby, kterou si školská zařízení zajišťují samy, a uvedených velkých rekonstrukcí na nás každoročně čeká řada rozsáhlejších oprav toho, co se jednoduše časem a používáním opotřebovává. Takových oprav jsme měli na letošek naplánováno osmnáct, celkem za necelých 21 milionů korun,“ vypočítal opravy letošního roku Jan Hušbauer. 

Část těchto oprav se uskutečnila během léta, některé čeká realizace teprve nyní na podzim. Zpravidla se jedná o opravy podlah v tělocvičnách, opravy dlažeb, střešních krytin, částečné výměny rozvodů nebo například opravy sociálních zařízení. 

Podle místostarosty by měla městská část v trendu investic do školských zařízení a snižování jejich energetické náročnosti pokračovat i v dalších letech.


Autor: puc

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru