Dnes Sobota - skorojasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Rekonstrukce v Klikaté se nepodařilo sladit dohromady, ulice proto bude letos znovu rozkopaná
Ulice Klikatá (v úseku u zastávky Hutmanka) před rekonstrukcí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Rekonstrukce v Klikaté se nepodařilo sladit dohromady, ulice proto bude letos znovu rozkopaná

V ulici Klikatá v Praze 5 se bohužel nepodařilo sladit všechny rekonstrukční práce a všechny je podle původního plánu stihnout zrealizovat v loňském roce. Důležitá spojnice mezi Jinonicemi a Košířemi bude proto rozkopaná i letos, silničáři se tam se svými stroji vrátí na jaře. Radnice páté městské části se zlobí, Technická správa komunikací (TSK) pochybení odmítá.

Loni v březnu začala uzavírka části ulice Klikatá kvůli rekonstrukci inženýrských sítí, na kterou měla plynule navazovat obnova vozovky. Vše se mělo stihnout do konce prosince. Nicméně ani téměř po roce k renovaci komunikace nedošlo, takže silničáři rozkopou vozovku až letos na jaře, což omezí místní obyvatele i prodlouží cestu řidičům.

„Technickou správu komunikací (TSK), stejně jako gesčně příslušný magistrátní odbor jsme na situaci mnohokrát upozorňovali. Varovali jsme před tím, že rekonstrukční práce inženýrských sítí v ulici Klikatá jsou v rozporu s plánovanou renovací celé ulice. Pro občany Jinonic, a nejen pro ně, z toho vyplývá, že v letošním roce opět dojde dopravním komplikacím v Klikaté, protože bude potřeba v opravě pokračovat dle původního plánu tak, aby kvalita komunikace odpovídala zadání,“ uvedl předseda výboru dopravního městské části Praha 5 Jan Panenka (ODS).

Podle TSK bylo skutečně v plánu opravu vozovky a rekonstrukci kanalizace a vodovodu v Klikaté vzájemně koordinovat, nicméně to zhatily problémy s výběrovým řízením na dodavatele opravy silnice. Soutěž totiž nemohla být řádně ukončena z důvodu nedodržení podmínek výběrového řízení prvního z dodavatelů.

„Vzhledem k odvolání se předmětného dodavatele a ke vzneseným připomínkám zadavatele pak již nebylo možné výběrové řízení řádně uzavřít, a tedy plynule navázat na stavbu Pražské vodohospodářské společnosti,“ sdělila serveru Pražský patriot mluvčí TSK Barbora Lišková.

Po rekonstrukci kanalizace a vodovodu proto bylo podle Liškové možné provést jen provizorní úpravy povrchů vozovky, aby mohla být obnovena doprava. „Vzhledem k nastalým okolnostem předpokládáme provedení konečné opravy v rozmezí měsíců dubna až května 2021,“ uvedla. 

„Uživatele komunikace Klikatá, stejně jako nás na radnici, nezajímá, že TSK není schopna si řádně vysoutěžit dodavatele oprav tak, aby po jejím dokončení nebyl nikterak narušen komfort obyvatel,“ řekl Jan Panenka.

„Jakožto veřejný zadavatel ale nejsme a ani nemůžeme být schopni jakkoli ovlivnit průběh nebo výsledky výběrového řízení a jeho následné uzavření,“ odmítla pochybení TSK Barbora Lišková.

Na kritiku ze strany radnice Prahy 5 reagoval za TSK už v prosinci ředitel této akciové společnosti vlastněné hlavním městem Jozef Sinčák, který v dopise adresovaném Panenkovi napsal, že TSK nijak nepochybila. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že k nápravě stavu by mohlo dojít do léta 2021, což koresponduje s aktuálním vyjádřením Liškové. Podle Panenky je aktuální stav Klikaté názorným příkladem nefunkčního modelu koordinace a přípravy oprav komunikací v Praze.

V ulici se původně počítalo se zřízením přechodu pro chodce, instalací zpomalovacích prvků, vybudováním světelně signalizovaného přechodu pro chodce a měly by se zde objevit nová parkovací místa.

Zde se bude na jaře jednat o tuto „velkorysejší" rekonstrukci, nebo pouze o výměnu povrchu vozovky, nebylo zatím upřesněno.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

25. února 2021 v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru