Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Doprava

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Rekonstrukce ulice U Nemocnice se uskuteční v rámci revitalizace Karlova náměstí. Cílem je zlepšit podmínky pro pohyb chodců a zvýšení bezpečnosti provozu na pozemní komunikaci. Proveden bude v celé šíři uličního prostoru.

Po dobu uzavírky bude zachován jednosměrný provoz.

Stavební práce jsou rozděleny na jednotlivé podetapy:

V termínu od 23. 3. do 16. 4. 2023 bude uzavřen chodník před nemocnicí. Od 17. 4. do 8. 5. 2023 pak nebudou přístupné chodníky u parku. V období od 9. 5. do 28. 5. 2023 dojde k uzavírce poloviny vozovky přilehlé k parku a následně od 29. 5. do 11. 6. 2023 poloviny vozovky přilehlé k nemocnici.

Během září 2023 proběhnou i úpravy veřejného osvětlení, trakcí a zádlažeb na Vyšehradské ulici. Vše je naplánované v koordinaci s výlukami tramvají.


Autor: Hla

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

Včera ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru