dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Rekonstrukce ulice K Zeleným domkům v Kunraticích

Rada hl. m. Prahy schválila záměr realizace veřejné zakázky na rekonstrukci ulice K Zeleným domkům v městské části Praha Kunratice a souhlasila s jejím odůvodněním. O odůvodnění bude dále rozhodovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Předpokládaná hodnota zakázky je 65 000 000 korun bez DPH. 

Ulice K Zeleným domkům propojuje centrální část Kunratic u rybníku Ohrada s radiálou Vídeňská. Je využívána jako vhodná objízdná trasa v případě problémů na okružní křižovatce ulic Vídeňská a K Libuši. Mezi rodinnými domky jsou drobné provozovny soukromých podnikatelů, poliklinika, dům s pečovatelskou službou, prodejna potravin, mezinárodní školka a dva bytové domy. Je využívána nejen obyvateli Kunratic, ale i řidiči, kteří si zkracují cestu z Vídeňské ulice na Šeberov.

Nyní je však v havarijním stavu. Rekonstrukce směřuje ke snížení hlukové zátěže, zlepšení plynulosti dopravy a snížení prašnosti.

V plánu je rekonstrukce celé komunikace včetně výstavby chodníků, veřejného osvětlení, přisvětlení přechodů pro chodce a parkovacích stání. Úpravy se dočká křižovatka ulic K Zeleným domkům a Vídeňské včetně stezky pro chodce a cyklisty.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru