dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Rekonstrukce tramvajové trati ve Strašnicích skončí dříve, cestující čekají novinky
Rekonstrukce tramvajové trati ve Strašnické ulici V Olšinách. Foto: archiv

Rekonstrukce tramvajové trati ve Strašnicích skončí dříve, cestující čekají novinky

Právě probíhající rekonstrukce tramvajové trati ve strašnické ulici V Olšinách skončí oproti očekávání pravděpodobně dříve. Během několik týdnů trvající výluky byla obnovena trať mezi zastávkami Průběžná a Kubánské náměstí. Do definitivní podoby bude tento úsek uveden na jaře 2014, kdy zde Praha 10 bude investovat do zatravnění kolejového svršku a do vytvoření zeleného ostrova okolo zastávky Průběžná.

„Pokud vše klapne, cestující, obyvatelé Strašnic i místní živnostníci dostanou zrekonstruovanou trať jako předčasný vánoční dárek. Původní plán hovořil o termínu 21. prosince, je však pravděpodobné, že provoz bude obnoven minimálně o týden dříve,“ prohlásila Ivana Cabrnochová, místostarostka pro územní a strategický rozvoj Prahy 10 (Strana zelených).

Trať v ulici V Olšinách nově tvoří koleje uložené na betonových pražcích ve štěrkovém loži, což je méně hlučné a pohodlnější řešení. Nejedná se však o jedinou novinku, na kterou se cestující mohou těšit.

Už nyní vznikla širší, bezpečnější a bezbariérová zastávka Kubánské náměstí, vybudováno bylo také několik přechodů. Na jaře bude úsek trati mezi ulicemi Pod Rapidem a Na Stezce zatravněn, což bude mít vliv jak na snížení hluku, tak i na významné omezení prašnosti.

„Dlouhodobě nás trápil vzhled této části ulice V Olšinách, kde chybí jakákoliv zeleň. Vedle zatravnění trati připravujeme na první měsíce příštího roku také přestavbu přestupního bodu Průběžná na zelený ostrov. Zastávku budou tvořit trávníky, květiny a stromy. Zastávka bude bezbariérová a díky nové konstrukci umožní v budoucnu na jediném místě přestup mezi tramvajemi a autobusy," doplnila místostarostka Ivana Cabrnochová.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru