dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská doprava

Rekonstrukce tramvajové trati Bělohorská komplikuje dopravu v Patočkově ulici. Radnice apeluje na řidiče a občany

Doprava v Praze 6 v Patočkově ulici v dopravních ranních a odpoledních špičkách kolabuje a MHD nabírá velké zpoždění. Důvodem je plánovaná rekonstrukce tramvajové trati Bělohorská, která bude probíhat až do konce srpna.  

„Prosíme řidiče, aby k dopravě na Vypich využívali náhradní trasy. Zároveň řidiče i občany vyzýváme, aby pokud možno využívali MHD. Rekonstrukce tramvajové trati tato dopravní omezení vyžaduje a stav, kdy řidiči jezdí v autech po jednom, zatímco autobusy MHD využívá jen zlomek cestujících je neúnosný,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6.

Patočkova ulice je pro dopravu v úseku poliklinika Pod Marjánkou – vypich ve směru na Vypich vedena jen jedním směrem. To samé omezení platí i v opačném směru.

Rekonstrukce tramvajové trati Bělohorská
Rekonstrukce tramvajové trati v tomto úseku započala již 28. dubna 2014, kdy byla zahájena rekonstrukce kolejové části smyčky Vypich, kde je také v rámci příprav na plánované prodloužení metra linky A budována plocha pro odstavy autobusů.

Od 28. června 2014 bude pokračovat rekonstrukce tramvajové trati v ulici Bělohorské od křižovatky s ul. Ankarskou po tramvajovou smyčku Královka. V rámci opravy budou kompletně vyměněny dožívající velkoplošné panely za novou konstrukci se štěrkovým ložem. Povrch tramvajové trati bude ve velké míře zatravněn a budou zřízeny bezbariérové přístupy na zastávky v rekonstruovaném úseku.

Součástí stavby, která bude kompletně dokončena 30. srpna 2014, je také úprava trolejového vedení a nezbytné úpravy přilehlých komunikací a chodníků.
Související změny v provozu MHD: Zkrácení tramvajových linek 22, 25 a 57 do obratiště Královka. Délka rekonstruovaného úseku: 2,654 km., náklady: 163,298 mil. korun.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru