dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C

Rekonstrukce parku Klamovka

Zdravé stromy a voda – to jsou nejdůležitější a zásadní úkoly „Rekonstrukce parku Klamovka“. Veřejné projednání projektu se konalo v pondělí 6. srpna v Restauraci Klamovka, kde jej občanům představili architektka Lenka Vyhnálková a arborista David Hora za účasti 1. zástupce starosty Martina Slabého (ANO), který má v gesci veřejné prostranství a zeleň na MČ Praha 5.

Místostarosta zdůraznil, že nejdůležitější je zachování stromů a vyřešení „zásobování“ Klamovky vodou. „Úvahy o zalévání parku pitnou vodou z vodovodních řadů jsou nereálné. Radnice v dlouhodobém horizontu hodlá jít směrem zadržování dešťové vody. Toho docílíme provzdušňováním půdy, zvyšováním její schopnosti vodu vstřebávat. Vrátíme se k léty osvědčeným zahradnickým úpravám jako je mulčování okolí stromů a vytváření závlahových kol kolem kmenů,“ řekl a dodal, že dojde i k terénním úpravám parku, které zlepší vsakování vody.

K okamžitému a aktuálně nutnému řešení sucha radnice podle slov Slabého využije zavlažovací vaky. „Osvědčily se. A dobrou zprávou je, že máme k dispozici další nové vaky, které se již zapojují do zavlažovacího systému“.

K návrhu rekonstrukce se v průběhu prezentace vyjadřovali občané, součástí setkání byla i prohlídka stromů v parku a výkladem arboristy.

V rámci projektu by mělo dojít k:
doplnění kvetoucího efektu podél hlavních vycházkových ploch,
nové keřové výsadbě, předsadbě vyšších keřů,
zpestření stinných partií výsadbou keřů a trvalek,
nová dřevěná odpočinková lehátka na trávníku,
obnově a doplnění stávajících laviček,
výměna a doplnění odpadkových košů,
nové orientační tabule,
nové pobytové molo pod stromy u restaurace,
úprava povrchu cest v jižní části parku,
výsadba nízkých keřů na místech, kde se nedaří vypěstovat trávník

Následující týden nepoteče voda v některých městských částech

Dnes ve 20:22

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

V pondělí začne oprava povrchu ve Vršovické

Dnes ve 14:43

V pondělí 19. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na obnově povrchu Vršovické ulice v úseku Kodaňská – Bělocerkevská obou směrech. Jedná se o odfrézování starého a položení nového povrchu komunikace v délce 100 metrů v celé její šíři.  

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Dnes ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Na zastávce seděl opilý a pořezaný muž. Chtěl se zabít

Dnes ve 13:25

Muže s řeznou ránou na krku nalezli strážníci na autobusové zastávce. Hlídka muži poskytla neodkladnou první pomoc a poté s ohledem na jeho agresivitu asistovala i při jeho převozu do nemocničního zařízení. 

Praha 9 zve na vánoční koncert

Dnes ve 12:57

V rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici se ve čtvrtek 6. prosince představí Plzeňský malý lidový soubor ve složení troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy a niněra. Společně se zpěváky vytváří pestrý krojovaný program lidových písní a instrumentálních...

Třináctiletá dívka přebíhala mimo přechod, po srážce s autem má vážná zranění

Dnes v 10:36

Ve čtvrtek 8. listopadu se okolo 17. hodiny stala v Praze 9 na Černém mostě v křižovatce ulic Ocelkova a Generála Janouška dopravní nehoda, při které se střetlo vozidlo Audi Q7 s nezletilou dívku.

Praha 2 zve na Novoměstský advent

Dnes v 08:37

Letos pošesté se Novoměstská radnice promění v prosinci v prostor naplněný příjemnou atmosférou. Adventní čas na Novoměstské radnici si letos užijí 1. a 2. prosince nejen rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i gurmáni.

Pro seniory: Co dělat, pokud špatně nakoupíte

Dnes v 08:26

Co dělat, když špatně nakoupíte vánoční dárky? Přednáška, určená seniorům z Prahy 1, pořádaná Střediskem sociálních služeb, se koná v úterý 20. listopadu ve 14 hodin.

Bonjour Jiřák. Francouzský trh na náměstí Jiřího z Poděbrad

Dnes v 07:24

Víno, klobásky, sýry, makronky, croissanty a mnoho dalších francouzských laskomin a nápojů najdou návštěvníci na francouzském gastronomickém trhu Bonjour Jiřák. Stánky ve znamení trikolory jsou do 17. listopadu na náměstí Jiřího z Poděbrad v blízkosti...

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Včera ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další krátké zprávy
Nahoru