dnes
Středa - zatazeno
6°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
8°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C

Rekonstrukce parku Klamovka

Zdravé stromy a voda – to jsou nejdůležitější a zásadní úkoly „Rekonstrukce parku Klamovka“. Veřejné projednání projektu se konalo v pondělí 6. srpna v Restauraci Klamovka, kde jej občanům představili architektka Lenka Vyhnálková a arborista David Hora za účasti 1. zástupce starosty Martina Slabého (ANO), který má v gesci veřejné prostranství a zeleň na MČ Praha 5.

Místostarosta zdůraznil, že nejdůležitější je zachování stromů a vyřešení „zásobování“ Klamovky vodou. „Úvahy o zalévání parku pitnou vodou z vodovodních řadů jsou nereálné. Radnice v dlouhodobém horizontu hodlá jít směrem zadržování dešťové vody. Toho docílíme provzdušňováním půdy, zvyšováním její schopnosti vodu vstřebávat. Vrátíme se k léty osvědčeným zahradnickým úpravám jako je mulčování okolí stromů a vytváření závlahových kol kolem kmenů,“ řekl a dodal, že dojde i k terénním úpravám parku, které zlepší vsakování vody.

K okamžitému a aktuálně nutnému řešení sucha radnice podle slov Slabého využije zavlažovací vaky. „Osvědčily se. A dobrou zprávou je, že máme k dispozici další nové vaky, které se již zapojují do zavlažovacího systému“.

K návrhu rekonstrukce se v průběhu prezentace vyjadřovali občané, součástí setkání byla i prohlídka stromů v parku a výkladem arboristy.

V rámci projektu by mělo dojít k:
doplnění kvetoucího efektu podél hlavních vycházkových ploch,
nové keřové výsadbě, předsadbě vyšších keřů,
zpestření stinných partií výsadbou keřů a trvalek,
nová dřevěná odpočinková lehátka na trávníku,
obnově a doplnění stávajících laviček,
výměna a doplnění odpadkových košů,
nové orientační tabule,
nové pobytové molo pod stromy u restaurace,
úprava povrchu cest v jižní části parku,
výsadba nízkých keřů na místech, kde se nedaří vypěstovat trávník

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

Dnes v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Nordic walking na Suchdole

Dnes v 18:08

Rychlonožky, skupina aktivních žen zralého věku přivítá další zájemkyně o společné procházky nordic walking. Setkání pod odborným vedením se koná ve čtvrtek 17. ledna – sraz v 10 hodin – Suchdolské náměstí, Praha 6.

Aspoň na víkend: Poznej život zvířat v zimě

Dnes v 17:44

Zajímalo by vás, jak se živočichové ukládají k zimnímu spánku a na co všechno se při tom musí připravit? Vydejte se v sobotu 19. ledna do Nové budovy Národního muzea za zvířaty, která se musí část roku nebo dokonce celý život potýkat s mrazem a sněhem.   

Disco na Krakově

Dnes v 17:30

Praha 8 zve všechny fanoušky hudby 80. a raných 90. let na Retro Disco Odra, které se koná v pátek 1. března od 19 hodin v Kulturním domě Krakov.

Opékání špekáčků na Heřmaňáku

Dnes ve 12:29

V sobotu 19. ledna se budou opékat špekáčky na Heřmaňáku. K tomu si můžete pohodlně udělat na trhu nákup a zakoupit nějaké pochutiny na Řezáčově náměstí v Praze 7.

Muž a pes spadli do potoka. Strážníci je vytáhli

Dnes v 11:32

Muže postihly zdravotní potíže a spadl i se psem do Rokytky. Při jeho záchraně pomáhali strážníci, policisté i záchranáři.

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

Dnes v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Starosta Prahy 15 Wenzl se setkal s aktivními seniory

Dnes v 09:55

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl se nedávno zúčastnil ve Spolkovém domě novoročního setkání Aktivních seniorů Prahy 15. Přítomným popřál mnoho štěstí a zdraví v roce 2019.

Diskuze: Prodloužení parku Přátelství v Praze 9

Dnes v 09:20

O tom, co všechno by mělo být v nové střížkovské části parku Přátelství, přijďte diskutovat 22. ledna od 17 hodin do Kulturního a rodinného centra Knoflík.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

Dnes v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Talkshow Miroslava Donutila: Ptejte se mě, na co chcete

Dnes v 08:35

Vyprávění Miroslava Donutila nejen o zážitcích z natáčení v pátek 18. ledna od 19 hodin v KD Krakov.

Další krátké zprávy
Nahoru