dnes
Sobota - oblacno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
17°C

Rekonstrukce parku Klamovka

Zdravé stromy a voda – to jsou nejdůležitější a zásadní úkoly „Rekonstrukce parku Klamovka“. Veřejné projednání projektu se konalo v pondělí 6. srpna v Restauraci Klamovka, kde jej občanům představili architektka Lenka Vyhnálková a arborista David Hora za účasti 1. zástupce starosty Martina Slabého (ANO), který má v gesci veřejné prostranství a zeleň na MČ Praha 5.

Místostarosta zdůraznil, že nejdůležitější je zachování stromů a vyřešení „zásobování“ Klamovky vodou. „Úvahy o zalévání parku pitnou vodou z vodovodních řadů jsou nereálné. Radnice v dlouhodobém horizontu hodlá jít směrem zadržování dešťové vody. Toho docílíme provzdušňováním půdy, zvyšováním její schopnosti vodu vstřebávat. Vrátíme se k léty osvědčeným zahradnickým úpravám jako je mulčování okolí stromů a vytváření závlahových kol kolem kmenů,“ řekl a dodal, že dojde i k terénním úpravám parku, které zlepší vsakování vody.

K okamžitému a aktuálně nutnému řešení sucha radnice podle slov Slabého využije zavlažovací vaky. „Osvědčily se. A dobrou zprávou je, že máme k dispozici další nové vaky, které se již zapojují do zavlažovacího systému“.

K návrhu rekonstrukce se v průběhu prezentace vyjadřovali občané, součástí setkání byla i prohlídka stromů v parku a výkladem arboristy.

V rámci projektu by mělo dojít k:
doplnění kvetoucího efektu podél hlavních vycházkových ploch,
nové keřové výsadbě, předsadbě vyšších keřů,
zpestření stinných partií výsadbou keřů a trvalek,
nová dřevěná odpočinková lehátka na trávníku,
obnově a doplnění stávajících laviček,
výměna a doplnění odpadkových košů,
nové orientační tabule,
nové pobytové molo pod stromy u restaurace,
úprava povrchu cest v jižní části parku,
výsadba nízkých keřů na místech, kde se nedaří vypěstovat trávník

Den fascinace rostlinami 2019

Dnes ve 12:10

Vypravte se 17. května do fascinujícího světa rostlin. Objevte jejich druhovou rozmanitost, fyziologii, stavbu buněk nebo význam pro člověka.

Do Klánovic za zážitky

Dnes v 08:38

V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily

Dnes v 07:30

Prague City Tourism vydává novou mapu Praha: děti, která je určena všem rodičům a prarodičům, kteří hledají tipy a doporučení kam v Praze vyrazit s dětmi. V mapě najdou desítky míst, kde se děti budou bavit a případně se i něco nového naučí. 

Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

Včera ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Dva muži sprejovali na zeď tunelu. Jeden utekl, druhého zadrželi strážníci

Včera ve 22:21

Dva sprejující mladí muži neunikli včera pozornosti autohlídky městské policie. Zřejmě se jim zeď tunelu, který vede z Tachovského náměstí do parku Vítkov, zdála nudná.

Ve čtvrtém dubnovém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera ve 22:13

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Zítra: Praha 6 zve na Velikonočního zajdu

Včera v 07:43

Pletení pomlázek, barvení vajíček, zdobení velikonočních perníčků, malování na obličej, fotokoutek pro děti, pohádkové čtení, malování obrázků. Na Velikonočního zajdu se můžete těšit v sobotu 20. dubna na Šesťáku.

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

Včera v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Bukureští se projdete na náměstí Míru

18. dubna 2019 v 07:16

U příležitosti předsednictví Rumunska v Radě Evropské unie se ve výstavních prostorách radnice na náměstí Míru, v těsné blízkosti Rumunské ulice, koná výstava Procházky Bukureští.

PVK doporučují: Kontrolujte vodu ze soukromých studní

17. dubna 2019 v 10:21

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrol. Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat. Nabízejí majitelům studní zvýhodněné rozbory základních chemických a mikrobiologických parametrů pitné vody za smluvní cenu tisíc korun...

Další krátké zprávy
Nahoru