Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rekonstrukce OD Máj míří do finále, hotová bude za pár měsíců
Rekonstrukce OD Máj finišuje. Foto: Metrostav

Rekonstrukce OD Máj míří do finále, hotová bude za pár měsíců

Rekonstrukce OD Máj je v plném proudu, měla být hotová letos v květnu. O aktuálním stavu přeměny obchodního domu z poloviny sedmdesátých let, který je od roku 2006 kulturní památkou, informoval server Pražský patriot vedoucí projektu Pavel Kalouš ze společnosti Metrostav, která rekonstrukci za zhruba čtyři miliardy korun provádí.
od-maj-brezen-2023-a

Aktuální pohled do interiérů OD. Foto: Metrostav

Rekonstrukce stavby podle Kalouše postupuje podle plánu a bez větších komplikací. „Práce v eskalátorové hale jdou do finále, znovu k životu se probudila výtahová šachta s nově namontovanými autovýtahy, dokončujeme a zprovozňujeme technologická zařízení,“ popsal.

Dodavatelé objednatele naplno pracují na fit outech jednotlivých pater. Fit outy jsou stavební a technologické práce, včetně instalací interiérových prvků a vybavení jednotlivých pater a jednotek.

Podle Kalouše již byla dokončena pokládka dlažeb v nákupních pasážích 1. i 2. nadzemním podlaží a probíhá výstavba nákupních a gastro jednotek. Terasa v pátém nadzemním podlaží se proměnila v mezideponii. Je to podle vedoucího projektu jediné místo na stavbě, kde je možné cokoliv skladovat. Páté a šesté podlaží jsou předány k realizaci interiérů.

„Dokončujeme střechy a opláštění budovy, provádí se sanace a izolace sprinklerových nádrží, dokončujeme strojovny technologií,“ pokračoval.

od-maj-brezen-2023

Na terase se skladuje stavební materiál. Foto: Metrostav

Již loni byly vybrané obchody, které ve zrekonstruovaných prostorech budou. Do obchodního domu se vrátí supermarket Tesco, který v suterénu dřív fungoval, dále lékárny, drogerie, kavárny, obchody s prodejem kosmetiky, zmrzliny i vína.

Zatímco rekonstrukce OD Máj se blíží ke konci, proměna nedalekého OD Kotva právě začíná a potrvá zhruba dva roky. V nižších patrech Kotvy vzniknou luxusní obchody a ve vyšších kanceláře. Promění se také okolí Kotvy, například zmizí nynější vstup do potravin. Informovala o tom společnost Generali Real Estate, která Kotvu koupila v roce 2020 od firmy PSN.


Autor: Jan Puci

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru