Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Rekonstrukce OD Máj bude hotová v květnu, stavbaři instalují eskalátory
Takto bude vypadat Máj po rekonstrukci. Vizualizace: Amadeus Real Estate

Rekonstrukce OD Máj bude hotová v květnu, stavbaři instalují eskalátory

Rekonstrukce Obchodního domu Máj by měla být hotová v květnu příštího roku, stavbaři v objektu nyní mimo jiné instalují eskalátory a osazují okenní tabule. Novinářům to řekl architekt projektu Milan Mlada. Rekonstrukci dělá stavební společnost Metrostav, vyjít má na zhruba čtyři miliardy korun. Nový obchodní dům nabídne kromě obchodů i galerii, zábavný prostor či kavárnu s vyhlídkou.

Rekonstrukce obchodního domu podle Mlady postupuje podle plánu a bez větších komplikací. Úprava interiérů bude podle Mlady velmi atypická s originálními prvky. „Teď čekáme na data ohledně instalace atypických nábytkových prvků tak, abychom stíhali ten květnový termín," řekl.

Obchodní dům má podle Mlady vybrané i obchody, které v prostorech budou. Lidé se mohou těšit například na Tesco supermarket, lékárny, drogerie, kavárny, obchod s kosmetikou nebo i na zmrzlinu či prodejnu vína.

Třetí a čtvrté podlaží nabídne multifunkční zábavný prostor se zaměřením na děti starší dvanácti let, páté podlaží bude věnováno především rodičům s malými dětmi a šesté podlaží bude sloužit mimo jiné školám a školkám a bude se věnovat historii Prahy.

Nyní stavbaři instalují eskalátory, jejich umístění potrvá zhruba tři týdny. „S ohledem na historickou hodnotu budovy je pozice eskalátorů zachována. Pouze do prostoru prodejny Tesca nyní povedou dva eskalátory místo původního strmého schodiště," sdělil Mlada.

Finální koncept rekonstrukce v plné míře zachovává původní vzhled obchodního domu, který je kulturní památkou, a to včetně provedení replik fasád nebo jejich barevnosti.

Obchodní dům na rohu Spálené a Národní vznikl na místě novogotického Šlikova paláce podle návrhu Miroslava Masáka, Johna Eislera a Martina Rajniše z libereckého ateliéru SIAL, který v roce 1968 založil autor ještědského vysílač Karel Hubáček. Máj se zákazníkům otevřel 21. dubna 1975. V roce 2006 prohlásilo ministerstvo kultury dům kulturní památkou.


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru