Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rekonstrukce OD Máj bude hotová v květnu, stavbaři instalují eskalátory
Takto bude vypadat Máj po rekonstrukci. Vizualizace: Amadeus Real Estate

Rekonstrukce OD Máj bude hotová v květnu, stavbaři instalují eskalátory

Rekonstrukce Obchodního domu Máj by měla být hotová v květnu příštího roku, stavbaři v objektu nyní mimo jiné instalují eskalátory a osazují okenní tabule. Novinářům to řekl architekt projektu Milan Mlada. Rekonstrukci dělá stavební společnost Metrostav, vyjít má na zhruba čtyři miliardy korun. Nový obchodní dům nabídne kromě obchodů i galerii, zábavný prostor či kavárnu s vyhlídkou.

Rekonstrukce obchodního domu podle Mlady postupuje podle plánu a bez větších komplikací. Úprava interiérů bude podle Mlady velmi atypická s originálními prvky. „Teď čekáme na data ohledně instalace atypických nábytkových prvků tak, abychom stíhali ten květnový termín," řekl.

Obchodní dům má podle Mlady vybrané i obchody, které v prostorech budou. Lidé se mohou těšit například na Tesco supermarket, lékárny, drogerie, kavárny, obchod s kosmetikou nebo i na zmrzlinu či prodejnu vína.

Třetí a čtvrté podlaží nabídne multifunkční zábavný prostor se zaměřením na děti starší dvanácti let, páté podlaží bude věnováno především rodičům s malými dětmi a šesté podlaží bude sloužit mimo jiné školám a školkám a bude se věnovat historii Prahy.

Nyní stavbaři instalují eskalátory, jejich umístění potrvá zhruba tři týdny. „S ohledem na historickou hodnotu budovy je pozice eskalátorů zachována. Pouze do prostoru prodejny Tesca nyní povedou dva eskalátory místo původního strmého schodiště," sdělil Mlada.

Finální koncept rekonstrukce v plné míře zachovává původní vzhled obchodního domu, který je kulturní památkou, a to včetně provedení replik fasád nebo jejich barevnosti.

Obchodní dům na rohu Spálené a Národní vznikl na místě novogotického Šlikova paláce podle návrhu Miroslava Masáka, Johna Eislera a Martina Rajniše z libereckého ateliéru SIAL, který v roce 1968 založil autor ještědského vysílač Karel Hubáček. Máj se zákazníkům otevřel 21. dubna 1975. V roce 2006 prohlásilo ministerstvo kultury dům kulturní památkou.


Autor: ČTK

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

Dnes ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

Dnes ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

Dnes v 11:12

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat....

Praha 5 loni hospodařila se schodkem 227,3 milionu korun

Dnes v 09:45

Praha 5 loni hospodařila s příjmy 910 milionu a výdaji 1,14 miliardy korun. Rozdíl asi 230 milionu korun městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné výdaje vydala 763,7 milionu korun a na investice 373,6 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý projednali zastupitelé...

Tim Voors: Nesamota. Putování po stezce Te Araroa napříč Novým Zélandem

Včera v 10:41

Přidejte se k vytrvalému poutníkovi Timu Voorsovi na jeho výpravné a dlouhé cestě po stezce Te Araroa Trail, která vás povede tři tisíce kilometrů a čtyři miliony kroků napříč drsnou přírodou Nového Zélandu.

Další články
Nahoru