dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Rekonstrukce Nuselského mostu pokračuje i letos
Nuselský most. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Rekonstrukce Nuselského mostu pokračuje i letos

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) pokračuje v celkové rekonstrukci Nuselského mostu. V roce 2013 proběhla oprava středního dělícího pasu a výměna stožárů veřejného osvětlení. Loni byla provedena instalace nová izolace mostovky a nové povrchy vozovek ve středních a rychlých jízdních pruzích v obou směrech.

Rekonstrukce letošního roku je plánována od začátku března do poloviny prosince. Zhotovitel provede novou izolaci části nosné konstrukce mostu, takzvané mostovky, dále nový povrch vozovky v pomalém pruhu a nový přilehlý chodník ve směru do centra. Nedílnou součástí bude sanace pláště celého mostu, která bude současně probíhat s prací na chodníkové římse a bude se provádět ze zavěšené lávky.

„Celková rekonstrukce Nuselského mostu je plánována s výhledem kompletního dokončení v roce 2016. Jedná se o jednu z nejdůležitějších dopravních cest, kterou Praha má, proto celou rekonstrukci rozdělujeme do více etap, abychom zachovali potřebnou průjezdnost,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK. „Po celou dobu rekonstrukce budou vždy zachovány minimálně dva jízdní pruhy pro oba směry,“ dodal.

Termíny letošních dopravních opatření:

28. 2. – 1. 3. se bude provádět úprava přejezdů na předmostí Nuselského mostu.

1. 3. – 15. 12. se bude provádět samotná sanace pláště a výměna povrch vozovky v pravém (pomalém) jízdním pruhu a chodníků směrem do centra bude uzavřen.

Rekonstrukce pravého pruhu ve směru z centra bude probíhat po dokončení prací ve směru do centra (termín bude upřesněn).


Další články
Nahoru